Kikapott az Olimpia Váradon
Utoljára módositva: 2014-05-04 20:23:53

A másodosztályos labdarúgó-bajnokság idei szezonjában először szenvedett vereséget a Szatmárnémeti Olimpia a Bihar FC együttesétől. Csík Tibor legénysége 3–2-re kapott ki Nagyváradon.

Az Olimpia ez alkalommal nem tudott győzni Nagyváradon, de továbbra is az élen áll a play-outban

Egygólos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a Nagyváradi Bihar FC otthonában a másodosztályos bajnokság rájátszásának alsóházában. A harmadik fordulóban a nagyváradi alakulat 3–2 arányban verte meg Csík Tibor csapatát egy rendkívül izgalmas, gólokban gazdag mérkőzésen.

A Bihar FC már a harmadik percben büntetőt rúghatott: Letan lövését Miron kivédte, azonban a labda Lupu elé pattant, akivel szemben Bujor szabálytalankodott, így a játékvezető újból a tizenegyespontra mutatott. A vitatható büntetőt Lukács lőtte, Miron pedig ezúttal nem tudott hárítani. Negyed óra elteltével egyenlített az Olimpia: Gavrilescu passzát Bujor értékesítette közelről. A félidő végén újból előnybe került a hazai csapat, hiszen egy szögletből Lukács ismét betalált a szatmáriak kapujába.

A második félidőt is a váradiak kezdték jobban, közel negyed óra után Bic mesterien emelte át a labdát hozzávetőlegesen 30 méterről Miron fölött. Nem sokkal később felzárkózhatott volna az Olimpia, ám a csereként beállt Szalkai a keresztlécet találta el. A szépítésre egészen a mérkőzés hajrájáig kellett várni, ekkor Boştină egy látványos kapáslövéssel alakította ki a 3–2-es végeredményt.

A vereség ellenére az Olimpia továbbra is vezeti a play-out tabelláját, ugyanis a második helyen álló CS Mioveni szabadnapos volt, viszont a Bihar FC már csak két pontra van Csík Tibor gárdájától.

Szerdán hétközi forduló rendeznek a rájátszásban, amelynek keretében az Olimpia 18 órától az Aradi UTA együttesét fogadja hazai pályán.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, 3. forduló

Play-out: Nagyváradi Bihar FC – Szatmárnémeti Olimpia 3–2 (Lukács 5. – büntetőből, 33., Bic 58., illetve Bujor 17., Boştină 83.). Az Olimpia összeállítása: Miron – Muntean, Fl. Mureşan, Ene, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Roghină (Rus, 60.), Faur (Szalkai, 46.), Bujor, Feier (Boştină, 46.). További eredmény: Aradi UTA – Minerul Motru 3-0. A CS Mioveni állt.

Play-off: Besztercei Gloria – FC Olt Slatina 2-1, Resicabányai Metalul – CSM Râmnicu Vâlcea 0-2, Marosvásárhelyi ASA – CS Universitatea Craiova 4-1.