erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Kikapott Halep, Babos a döntőben

2014.07.04 - 09:34

Nem jutott az angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének döntőjébe Simona Halep: a világranglistán 3. konstancai lány 7–6, 6–2-re kapott ki Eugenie Bouchardtól (13.).

A kanadai lány első Grand Slam–döntőjére készülhet, ahol a 2011-ben győztes cseh Petra Kvitová (6.) lesz az ellenfele. A 22 éves román játékos már a negyedik játszmában ápolásra szorult, a bokája sérült meg: kidagadt és befáslizott bokával játszotta végig a meccset.

A wimbledoni torna döntőjének lesz magyar érdekeltsége is, ugyanis Babos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal bejutott a női páros fináléjába, miután két szettben legyőzte az Andrea Petkovic, Magdalena Rybarikova német, szlovák duót. A döntőben az idei Australian Openen győztes, a Roland Garroson döntős Sara Errani, Robert Vinci olasz párossal találkoznak. Legutóbb 1986-ban játszhatott magyar játékos Grand Slam–tornán döntőt, akkor Temesvári Andrea Martina Navratilova oldalán diadalmaskodott a Roland Garroson.