2024. 04 26.
4 °C

Kikapott Vajdahunyadon az Olimpia

2012.09.14 - 20:47

Tizenöt tétmérkőzés óta tartó veretlenségi sorozat szűnt meg pénteken a Szatmárnémeti Olimpia FC-nek, amely a Liga 3 harmadik fordulójának a meccsét 2–0-ra vesztette el a Vajdahunyadi FC otthonában.

Megérződött pénteken Vajdahunyadon a Szatmárnémeti Olimpia FC néhány labdarúgójának a játékán az a 120 perc, amelyet lehúztak kedden a Nagyváradi Bihor FC ellen megnyert Román Kupa-mérkőzésen, és így Csik Tibor vezetőedző legénysége 2–0-ra kapott ki a hunyadi Liga 3-as bajnoki találkozón.

A házigazdák korán vezetést szereztek egy védelmi hibából: egy jobb oldali kényszerítőzés után R. Cristian vette be Şuta kapuját. Ezt követően kiegyenlítetté vált a játék, viszont az Olimpia FC legényei az eredményjelzőn nem tudtak kiegyenlíteni a házigazdák előnyét. A szünet nem használt a szatmáriaknak, hiszen ismét „álmosan” tértek vissza a pályára, és ennek hamar meg lett az eredménye: egy jobboldali szabadrúgásból Cuciula növelte csapata előnyét. Villand, Hanus, Homorozan és Gavrilescu gólszerzési próbálkozásai eredménytelenek voltak, így maradt a 2–0-s vereség.

Az Olimpia FC egyébként április 13-a, a Brassói Corona ellen elvesztett bajnoki óta (2011/12-es idény) minden meccsén pontot szerzett (csak a Nyárádtői Unirea otthonában játszott az Oli 0–0-át, a többi mérkőzést megnyerte). Ez azt jelenti, hogy az elmúlt öt hónap tizenöt tétmeccsén nem kapott ki Csik Tibor legénysége: a Liga 3 2011/12-es szezonjának 9, az Román Kupa 4 és a harmadosztály 2012/13-as idényének 2 meccsén nem tudtak győzni a „sárga–kékekkel” szemben. Ezzel a vereséggel a szatmáriak lecsúsznak az 5. csoport táblázatának 3. helyére, viszont még korai „temetni” a csapatot, mivel még a bajnokság elején járunk, és a mostani vereségért visszavághatunk tavasszal a vajdahunyadiaknak.

„Sajnos érezhető volt néhány labdarúgó játékán a kimerültség. Ugyanakkor helyezkedési hibákat követtünk el az ellenfél góljai előtt. Vajdahunyadnak elég jó csapata van, és nyilván kihasználja ezeket a hibákat. Ilyen meccseken nem szabad véteni, mert az ellenfél azonnal lecsap az alkalmakra. Otthon kielemezzük a találkozót és azon fogunk dolgozni, hogy több ilyen hiba ne következzen be” – értékelt röviden Csik Tibor segédje, Ioan „Lulu” Dragomir.

A szatmári legénység legközelebb jövő szombaton lép pályára: a bajnokság 4. fordulójában a Máramarosszigeti Plimob együttest fogadja az Olimpia Stadionban. Hétfőn viszont van okunk izgulni a csapatért, ugyanis 16 órakor, a román szövetség székhelyén kisorsolják a Román Kupa tizenhatod-döntőjének párosításait, az Olimpia FC pedig egy élvonalbeli együttes ellen küzd majd a legjobb tizenhat közé jutásért.

Liga 3, 5. csoport, 3. forduló

Vajdahunyadi FC – Szatmárnémeti Olimpia FC 2–0 (R. Cristian 9. perc, Cuciula 51.).

Olimpia FC: Şuta – Glordean, Micaş, Iuhas, Lauruk, Marian Pop (csere: Hanus), Villand, Botos, Molnar (Homorozan), Marinaş (Dănilă), Feier (Gavrilescu).