2024. 04 19.
3 °C

Kikaptak a kézisek

2015.09.14 - 11:27

A Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata tegnap 11.00 órai kezdettel lépett pályára idegenben a Nagyszebeni HC csapata ellen.

A szatmáriaknak nehéz dolguk volt, mivel átlövő nélkül kellett játszaniuk. Ez meg is látszott a csapat teljesítményén, hiszen a végeredmény 28–24 lett a hazai csapat javára. A nagyszebeniek előnyben játszottak az egész meccs ideje alatt. A 17. percben 10–4-re vezettek. A VSK nem is tudta megközelíteni őket, a félidő léfújásának pillanatában 14–9-et mutatott az eredményjelző tábla. A második játékrészt is a hazaiak kezdték jobban, többet támadtak és nagyon jól védekeztek. A 45. percben 8 gól különbség volt a két csapat között (20–12). Az összecsapás vége 28–24 lett, ezzel az szatmáriak elszenvedték első vereségüket az idei szezonban, miután az első fordulóban 1 góllal megverték a bivalyerős kolozsvári csapatot. Nicolae Istrate edző tanítványai a következő fordulóban egy könnyebb ellenfelet fogadnak hazai pályán, a Segesvári CNE csapatát.

Gólszerzők: Morar – 7, Ungar – 4, Lupşe – 4, Mureşan – 3, Alisie – 2, Rogoz – 2, Raul – 1, Pop – 1 és Petruş – 1. Játszott még Mateş és Vaştag, illetve a kapuban Cioroiu és Pogyină.