17 °C
borús égbolt

Kikaptak a román lányok

2012.07.12 - 15:02

Vereséget szenvedett a román női kosárlabda–válogatott a spanyol nemzeti együttes otthonában játszott Európa-bajnoki selejtezők utolsó előtti mérkőzésén, Arganda del Rey-ben.

A Szatmárnémeti VSK edzője, Dan Fleşeriu által irányított „trikolór”–ok tét nélkül játszottak, ugyanis az már az előző etapban eldőlt, hogy nincs továbbjutási esélyük. Igaz, az ellenfél is biztosította már helyét a 2013-as kontinentális tornán, így világsztár játékosát, az Euróliga- és háromszoros WNBA-győztes, nyolcszoros spanyol-bajnok és háromszoros Eb-érmes Amaya Valderamot is pihentette az ibériai szakvezető. Így is tarolt a spanyol együttes, és az első tíz perc után tizenkét pontos előnyt gyűjtött be. Ebből egyet faragtak a szünetig a román lányok. Fordulás után azonban húszra növelte a különbséget az Eb-címre pályázó spanyol csapat, a végén pedig megőrizték a biztonságos előnyt.

A románok legjobba, az osztrák bajnokcsapathoz igazolt Elisabeth Pavel 22 pontot dobott és 7 lepattanót gyűjtött be, míg a VSK játékosa, Anemarie Părău 10 pontot dobott, 4 lepattanót gyűjtött be és 5 gólpasszt adott.

Az utolsó selejtezőmeccset szombaton játsszák Bulgária ellen (19 óra, Digi Sport 1).

Spanyolország – Románia 65–54 (25:13, 13:14, 17:8, 13:19), Bulgária – Románia 67–60. A D csoport állása: 1. Spanyolország 17 pont/8 mérkőzés, 2. Svédország 13/7, 3. Németország 10/7, 4. Románia 9/7, 5. Bulgária 8/7.