zápor
1USD = 4.68 RON

Kilenc éremmel Révkomáromból

2014.09.09 - 10:17

Két arany–, négy ezüst– és három bronzérem a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózóinak a mérlege a szlovákiai Révkomáromban rendezett utánpótlás korosztályos nemzetközi tornán.

A 29 kilogrammos súlycsoportban szatmári döntőt rendeztek, ahol Paul Oros csapattársát, Raul Zarzut verte. A 38 kilósoknál is két szatmári állhatott dobogóra: Marius Bulgăr első, Marian Zaha a harmadik helyen zárt. A Tudor Barbul, Szabó Ferenc edzőpáros tanítványai közül ezüstérmet szerzett Cătălin Dângă (50 kg), Adrian Pop (69 kg) és Diczig Gerhard (85 kg), míg Andrei Barbul (58 kg) és Cătălin Şoreanu (66 kg) bronzéremmel tértek haza a versenyről, amelyen kilenc ország, összesen 182 birkózója mérkőzött meg. Az eredmények összesítése után a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate összetett csapata a hatodik helyen zárt.

A szatmári legények ezen a hétvégén ismét Szlovákiába utaznak ezúttal Bősre, ahol egy hasonló szintű utánpótlás korosztályos nemzetközi tornát szerveznek.