1USD = 4.68 RON
Vidék

Kimerítő edzés után játszott az Unirea

2017.08.10 - 11:26

Jól halad a felkészüléssel az első Liga 3-as idényre alapozó Tasnádi Unireának. Marius Botan edző legénysége legutóbb a Nagykárolyi Victoriával mérkőzött és nyert 3–1-re, szombaton pedig Lénárdfalván játszanak. Nagy Imre még sérült.

Stanciu és Cădar találtaival, illetve Alex Malinetescu szépítő góljával 3–1-es győzelmet aratott a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a megyei elitligás Nagykárolyi Victoria VSK elleni felkészülési mérkőzésen.

Mint arról beszámoltunk, a harmadosztályos idényre készülő alakulat hétfőtől edzőtáborban van. Szerdán egy kimerítő erőnléti alapozás után utazott a legénység Nagykárolyba, ahol délután a Răzvan Nintaș, Tabi Zsolt edzőpáros legénysége várta őket. Azonban a Viki csak tizenegy játékost tudott felállítani, így a nagykárolyiaknak igen megerőltető volt ez a meccs, de tisztességesen helyt álltak egy olyan alakulattal szemben, amely most már rutinos labdarúgókat sorakoztat fel. Az első félidőben a nagykárolyiak alaposan megdolgoztatták a tasnádiakat, akik így csak egy büntetőből tudtak eredményesek lenni: Faur buktatásáért járt a 11-est, amit Stanciu higgadtan értékesített (0–1).

Fordulás után az Unirea majdnem teljesen más felállásban jött fel a pályára, míg a Viki játékosainak a tempója egyre fogyott. Az egyértelmű mezőnyfölény eredményes volt, Cădar két távoli lövését pedig nem tudta védeni a nagykárolyi kapus (0–3). A hajrában Alex Malinetescu szépített egy tasnádi védelmi hibát kihasználva, így 1–3-as vendégsikerrel ért véget a mérkőzés.

„Egy nagyon jó teszt volt. Sajnos a Victoria csak 11 játékost tudott felsorakoztatni, de dicséret illeti őket, hiszen nagyon jó ellenfélnek bizonyultak — mondta lapunknak Marius Botan, az Unirea edzője. — A csapatom egy kimerítő edzés után játszott, de elég jól bírták az iramot, és sok pozitív dolgot láttam a játékunkban. A felkészülés is nagyon jól zajlik, hiszen a klub mindent biztosít, amire szükségünk van, és a hangulat is nagyon jó. A fiúk jól teljesítenek az edzésen, remélem mindez a bajnoki meccseken is látszani fog” — tette hozzá Botan.

Egyedül Nagy Imre sérült, ő az elmúlt szezon végén kényszerült pihenőre. Viszont a fiúkkal tartott az edzőtáborba és külön felkészülést végez.

Az edzőtábor egyébként szombaton zárul, amikor a csapat a Lénárdfalvi ACS vendége lesz délelőtt egy újabb felkészülési mérkőzésen. Vasárnap pihenőt kap a csapat, hétfőn pedig a Nagybányai Minerul vendége lesz az utolsó barátságos meccsen. Jövő vasárnap ugyanis megyei Szuperkupárt küzd majd az Unirea a Luceafărul Decebal ellen.

Felkészülési mérkőzésen

Nagykárolyi Victoria VSK – Tasnádi Unirea 1–3 (gólszerzők: Al. Malinetescu, illetve Stanciu – 11-esből, Cădar 2 gól).

Unirea

1. félidő: Cherecheș – Moș, Catună, Bălău, Bercean, Dascăl, Stanciu, Babiciu, Mureșan, Ciul, Faur.

2. félidő: Baican – Mașlinca, Vădan, Mario Silaghi, Bercean, Bákai, Creț, Mădălin Bolba, Cădar, Székely, Vereș.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Gáti Anita