×
2024. 04 26.

Kínkeserves győzelem Litvániában, vasárnap jönnek a szerbek

2018.10.12 - 03:32

Megszerezte első győzelmét a Nemzetek Ligájában a román labdarúgó-válogatott, miután a C-osztály 4. csoportjának csütörtöki találkozóján 2–1-re nyerni tudott Vilniusban a vendéglátó Litvánia nemzeti együttese ellen.

Cosmin Contra szövetségi kapitány legényei magabiztosan kezdtek és úgy tűnt, hogy hamar alkalmazkodni tudtak a feláztatott felületű műfüves pályához. Kisebb nyomás alá került a litván csapat, amely bár eljutott a kapufáig az első tíz percben, mégis a román csapat volt az, amely megérdemelten szerzett vezetést a 13. percben: Mitriță harcolt a labdáért bal oldalon, az alapvonal közelében, majd kitette a labdát Chipciunak, aki ugyan elcsúszott a vizes műfüvön, mégis sikerült úgy eltalálnia a labdát, hogy az Setkus kapujába kössön ki (0–1).

A folytatásban többet birtokolta a labdát a román csapat, de igazán veszélyes helyzetig csak Mitriță jutott el, aki 10 méterről ollózva tette próbára a litván kapus reflexeit. Fordulás után kiegyenlített lett a játék, a hazai együttes pedig azután kapcsolt magasabb sebességi fokozatba, miután a trikolórok egyre jobban kezdtek fáradni. Ki is használták a litvánok a románok visszaesését, és a rendes játékidő utolsó percében Zulpa ki is egyenlített, kihasználva a védelem sorozatos hibáját (1–1).

A játék addigi menetét tekintve talán sokan elkönyvelték a románok harmadik döntetlenjét, viszont a két csere, Keserű és Maxim összehozták a győztes gólt a ráadás utolsó pillanatában: a Ludogorec nagyváradi származású támadója indította csapattársát bal oldalon, aki egy laza mozdulattal két védőjét is elfektette, majd közelről a hosszú sarokba emelt (1–2).

Ezzel az eredménnyel érdekesebb lett a vasárnapi bukaresti küzdelem, ahol a román legénység Szerbia ellen lép majd pályára a Național Aréna nemrég felújított gyepszőnyegén. Belgrádban 2–2 volt a meccs vége, és ebből merítve, a trikolórok győzni szeretnének. Akkor ugyanis átvehetik a vezetést a csoport táblázatában, amely a B-osztályos feljutást és hozhatja Romániának.

Vasárnap 16 órakor kezdődik a Románia – Szerbia mérkőzés. Ezt követően Contra csapata november 17-én Litvániát fogadja, majd november 20-án Montenegróban játssza utolsó csoportmeccsét.

Nemzetek Ligája, eredmények. 3. forduló

A-osztály, 3. csoport: Lengyelország – Portugália 2–3; a csoport állása: 1. Portugália 6 pont, 2. Lengyelország 1 (3–4), 3. Olaszország 1 (1–2).

B-osztály, 2. csoport: Oroszország – Svédország 0–0; a csoport állása: 1. Oroszország 4 pont, 2. Törökország 3, 3. Svédország 1.

C-osztály, 1. csoport: Izrael – Skócia 2–1; a csoport állása: 1. Skócia 3 pont (3–2), 2. Izrael 3 (2–2), 3. Albánia 3 (1–2).

C-osztály, 4. csoport: Litvánia – Románia 1–2 (Zulpa 89. perc, illetve Chipciu 13., Maxim 90+4.), Montenegró – Szerbia 0–2 (Mitrovics 18., 81. – az elsőt 11-esből).

D-osztály, 3. csoport: Feröer-szigetek – Azerbajdzsán 0–3, Koszovó – Málta 3–1; a csoport állása: 1. Koszovó 7 pont, 2. Azerbajdzsán 5, 3. Feröer 3, 4. Málta 1.