×
2024. 04 20.

Kínlódtak a románok a máltaiakkal

2019.09.09 - 01:44

Sovány 1–0-s győzelmet aratott a román labdarúgó-válogatott Málta ellen, az Európa-bajnoki selejtező 6. fordulójának ploiești-i mérkőzésén.

A margittai George Pușcaș a második félidő elején jegyzett találata hozta a három pontot Cosmin Contra szövetségi kapitány együttesének, és ezzel visszajött az F-csoport harmadik helyére a selejtezők hajrájában. Igaz, ehhez szükség volt a svéd-norvég meccs döntetlenjére is, hiszen így a svédek nem tudták növelni előnyöket a tabella második helyén állva, míg a norvégok nem tudták beelőzni a románokat.

A román-máltai találkozón egyébként mezőnyfölényben játszott a hazai csapat. Igazán veszélyes helyzeteket viszont alig tudott kidolgozni. Contra együttesében kezdődként debütált a szatmári Rus Adrián (sárga mezben) is, aki többször felfutott a védelemből a csapata a pontrúgásainál, viszont nem tudott eredményes lenni. Pușcaș gólja után leült a mérkőzés, a vontatott, lassú tempó pedig közönségnek sem tetszett. Ez kevésbé érdekelhette a pályán levő sárga mezes románokat, sőt, a máltaiak a végén még az egyenlítő gólt is megszerezhették volna, de Tătărușanu ellenállt ennek.

Októberben és novemberben rendeznek még két-két fordulót. Egy hónap múlva a románok a Feröer-szigeteken játszanak, majd a norvégokat fogadják. A svédek Máltán kezdenek október 12-én, három napra rá pedig a spanyolokat fogadják Solnán. Norvégia a romániai utazás előtt Spanyolországgal fog mérkőzni Oslóban.

Európa-bajnoki selejtező, 6. forduló

F-csoport

Románia – Málta 1–0 (Pușcaș 47. perc)

Svédország – Norvégia 1–1 (Forsberg 60., illetve Johansen 45.)

Spanyolország – Feröer-szigetek 4–0 (Rodrigo 13., 50., Paco Alcácer 90., 90+3.).