Ervin
14 °C

Kínos vereség Brassóban

2020.01.26 - 03:40

Szombatig sereghajtó volt a brassói alakulat az A-csoportban, viszont a középszakaszban jegyzett első sikerével egy helyet feljebb kapaszkodott a tabellán. A VSK-t verték szombaton.

Vélhetően túlvállalás történt az idény elején, amikor a Szatmárnémeti VSK vezetősége azt gondolta, hogy idén megszerezheti a bajnoki címet a női kosárlabdacsapat: a lányok azonban szombaton megmutatták korlátaikat, hiszen nem tudtak ellenszert találni egy olyan ellenfélre, amely köztudottan pontosan dob, ha engedik.

A Brassói CSTBv Olimpia már az elmúlt szezonban is okozott kellemetlen meglepetést a VSK-nak. 2018 októberében is hat pontos (80–74) vereséget szenvedett a szatmári alakulat a Cenk-alatti településen, és az jelentette Marius Dobă, akkor edző búcsúzását. Tizenöt hónappal később részben megismétlődik az eset, igaz, ez most nem jelentette Mauro Procaccini edző távozását. Pedig az olasz szakvezető lehetett volna körültekintőbb a brassói meccs előtt, ugyanis Dan Calancea együttesét jól dobó játékosok alkotják, viszont könnyen megzavarhatók, ha az ellenfél jól védekezik. Ez utóbbi hiányzott szombaton a VSK játékából, és hiába játszott nagyon jól Maja Miljkovic, hiszen honfitársnője, Biljana Pesovic a brassói oldalon nála is jobb volt ezen a találkozón.

Pesovic már az első támadásban is megvillantotta tudását, amikor könnyedén bevágott egy triplát (3–2). Jött azonnal Maja válasza, aki ellen dobás közben szabálytalankodtak, így az érvényes találatból és a szabaddobásból szerzett ponttal kettővel vezetett a VSK (3–5). Három pontos parádé következett, ami „döntetlennel” zárul, hiszen Oláh Andrea és Maja triplái között Ecaterina Armanu és Camary Williams is betalált távolról. 13–8-as hátrányból jött vissza a VSK a 4. percben, majd Bernice Mosby tett három pontot a két csapat közé (13–16). Szoros maradt a játék a negyed végéig, de a szatmáriaknak sikerült egy pont előnyt megőrizni a folytatásra (22–23).

Maja újabb triplával nyitotta a második negyedet és a VSK először vezetett ezen a meccsen néggyel (22–26). Viszont egy perc sem kellett a Calancea-együttesnek, hogy egy 6–0-s futással visszavegye a vezetést (28–26). Nem torpantak meg a piros mezes szatmáriak, és egy 0–12-es futással úgy tűnt, hogy sikerült „rendet rakni” (28–38). Ideig, pillanatig még úgy tűnt, hogy végre a védekező játék is beindult, hiszen a brassóiakat sikerült a kosár alól kiszorítani. Perceken keresztül semmi érdemleges nem történt a pályán, és úgy tűnt, hogy mindezt a VSK a saját hasznára tudja fordítani. Azonban a szünet előtti másfél percben mintha csak a brassóiak lettek volna a pályán és egy 11–4-es sorozattal három pontos előnyt hagytak meg a szatmáriaknak a második félidőre (39–42).

Három perc kellett a Brassónak, hogy a harmadik negyedben négy ponttal vezessen (48–44). A VSK játékosai pontatlan dobásai borzolták az idegeket, de túloldalt a kék-fehér mezesek is ejtttek bőven amatőr hibákat – szerencsénkre. A 29. percben sikerült ismét fordítani az eredményt (52–54), mégis, az ellenfél fordulhatott előnnyel az utolsó tíz percre Pesovic pontjainak köszönhetően (56–54).

A 34. percben ismét VSK-vezetést mutatott az eredményjelző (61–63), majd Alina Podar triplája három pontot tett a két csapat közé (63–66). Természetesen Pesovic volt az, aki ismét fordítani tudott, így Maja triplája az egyenlítéshez kellett (69–69). Utoljára a 135 másodperccel a mérkőzés vége előtt vezetett a VSK (70–72). Azért írtuk másodpercre pontosan ezt az időt, mivel a hátralevő, több mint két percben Procaccini csapata már egyetlen egy találatot sem jegyzett. A brassóiak dobtak még nyolc pontot, és Oláh Andi elhibázott dobásával, illetve Pesovic labdaszerzésével véget is ért a meccs (78–72).

Ez a második veresége a VSK ebben a bajnoki idényben, az alapszakasz első felvonásában Aradon kapott ki a szatmári alakulat. Ezzel együtt a Procacci-alakulat őrzi a második helyét a középszakasz A-csoportjának a táblázatában, viszont már két pont a hátránya az éllovas Sepsi mögött.

Folytatás csütörtökön, a 4. forduló 18 órakor kezdődő mérkőzésére a CSM Târgoviște fog érkezni ellenfélnek a Both Katalin Sportterembe.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, középszakasz, A-csoport, 3. forduló

Brassói CSTBv Olimpia – Szatmárnémeti VSK 78–72 (22:23, 17:19, 17:12, 22:18).

Brassó (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Camary Williams (16/10/3), Biljana Pesovic (26/6/4), Ecaterina Armanu (5/0/1), Angela Lou (20/7/1), Romina Filip (1/1/3) – Bianca Voica, Amira al-Ash Hab (2/7/4), Dragana Zubac (3/1/0), Teodora Dumitru (0/1/1), Nicolina Zubac (5/2/1). Vezetőedző: Dan Calancea.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (17/10/1), Oláh Andrea (12/1/2), Maja Miljkovic (23/3/3), Alina Podar (11/6/3), Lauren Ervin (4/4/4) – Carla Popescu (2/0/0), Flavia Ferenczi (2/1/1), Adina Stoiedin (0/2/1), Andreea Huțanu (1/2/2). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

CS Municipal Târgoviște – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 63–89

FCC Baschet Arad – Kolozsvári Univeristatea 61–47.