×
2024. 03 28.
Csütörtök
Gedeon, Johanna
13 °C
erős felhőzet
1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON
100HUF = 1.26 RON
Magazin

Kiosztották az idei Emmy-díjakat

2014.08.26 - 09:46
Megosztás:
Kiosztották az idei Emmy-díjakat

Lezajlott a 2014-es Emmy-díjátadó gála, amelyen a legtöbb díjat a búcsúzó Breaking Bad kapta, de a Modern család és a Sherlock is hazavihetett 3-3 trófeát. A díjátadót a Nokia Theatre-ben tartották.

Felkerült az i-re a pont, azaz a Breaking Bad lett a legjobb drámasorozat a 2014-es Emmy-díjkiosztón, ezzel az utolsó Emmy-részvételüket 5 díjjal, az este legjobb eredményével zárták. Ahogy 2010 óta minden évben, idén is a Modern család vihette haza a legjobb vígjátéksorozatnak járó Emmyt, amit Jay Lenótól vehetett át a csapat. A további drámai díjak között is tarolt a Breaking Bad – Bryan Cranston negyedjére érdemelte ki Walter White karakterével a legjobb férfi főszereplőnek járó elismerést, mellékszereplői fronton Aaron Paul harmadjára, a nőknél Anna Gunn pedig a tavalyi év után másodjára vehette át az Emmyt.

A női főszereplő kategóriában Julianna Margulies győzedelmeskedett, aki korábban aVészhelyzettel volt folyamatosan versenyben, de egy ideje A férjem védelmében című szériában játszik, 2011 után másodjára nyert ezért a szerepért. Az írói díjat is vitte a Breaking Bad, név szerint Moira Walley-Beckett, aki azt az Ozymandias című epizódot jegyzi, ami máig őrzi a rendkívül ritka 10/10-es osztályzatot az IMDb-n. Rendezésért Cary Joji Fukunaga nyert, a True Detective (magyarul a semmitmondó A törvény nevében címet adták neki) első évadjáért. Az In Memoriam szekcióban az elmúlt egy évben elhunyt kiválóságokra emlékeztek egy montázs keretében, így egyben elég megdöbbentő névsorral: Paul Walker, Paul Mazursky, Philip Seymour Hoffman, Peter O'Toole, Eli Wallach, Shirley Temple, Harold Ramis, Bob Hoskins – és ez csak egy töredéke a megemlített filmeseknek. Természetesen Robin Williams sem maradt ki a sorból, Billy Crystal, a színész egykori nagy barátjának tolmácsolásában, külön szegmensben emlékeztek rá.

A tévéfilm/minisorozat kategóriában a legjobb írónak járó díjat a Sherlock című széria agya, Steven Moffat kapta. Ugyanezen kategóriában díjazták a közkedvelt nyomozós sorozat fő- és mellékszereplőjét, Benedict Cumberbatch és Martin Freeman személyében. A nőknél két Oscar-díjas lett gazdagabb egy-egy Emmyvel, Kathy Bates és Jessica Lange is az Amerikai Horror Storyban játszott szerepét vehette át az elismerést. Hiába vitte a színészi díjakat az AHS és a Sherlock, a legjobb minisorozat a Coen-filmből sorozattá gyúrt Fargo lett. A legjobb tévéfilm díja az Igaz szívvelt illette, ami egy melegjogi aktivistáról szól, amint a nyolcvanas években próbálja felhívni a figyelmet az AIDS-re. A legjobb talk show a tavalyi gálához hasonlóan Stephen Colbert műsora, a Comedy Centralon futó Colbert Report lett. A legjobb vígjátéksorozat-főszereplő díját „hatalmas meglepetésre” az Agymenők főszereplője, Jim Parsons vitte el, immár negyedjére.

Ennek női változatát pedig az egykori Seinfeld-sztár, Julia Louis-Dreyfus kapta, aki Az alelnök főszerepével győzedelmeskedett, sorozatban harmadjára, de korábban is nyert már kétszer különböző szériák főszerepeivel. A legjobb férfi vígjátéksorozat-mellékszereplő 2011 után másodjára Ty Burrell lett, aki a Modern család szeleburdi apukáját, Philt játssza, a női mellékszereplői kategóriában Allison Janney nyert, a Mom című sorozatért. A magyar származású Louis C.K. írói díjat vehetett át a komédia kategóriában. A legnagyobb amerikai tévés díjátadót a Los Angeles-i Nokia Theatre-ben tartották, a házigazda a talk show-t vezető Seth Meyers volt.

A nyertesek

 

Legjobb vígjátéksorozat: Modern család

Legjobb drámasorozat: Breaking Bad

Legjobb minisorozat: Fargo

Legjobb tévéfilm: Igaz szívvel

Legjobb talk show: The Colbert Report

Legjobb versenyzős valóságshow: The Amazing Race

Legjobb férfi vígjátéksorozat-főszereplő: Jim Parsons (Agymenők)

Legjobb női vígjátéksorozat-főszereplő: Julia Louis-Dreyfus (Az alelnök)

Legjobb férfi vígjátéksorozat-mellékszereplő: Ty Burrell (Modern család)

Legjobb női vígjátéksorozat-mellékszereplő: Allison Janney (Mom)

Legjobb férfi drámasorozat-főszereplő: Bryan Cranston (Breaking Bad)

Legjobb női drámasorozat-főszereplő: Julianna Margulies (A férjem védelmében)

Legjobb férfi drámasorozat-mellékszereplő: Aaron Paul (Breaking Bad)

Legjobb női drámasorozat-mellékszereplő: Anna Gunn (Breaking Bad)

Legjobb férfi tévéfilm/minisorozat-főszereplő: Benedict Cumberbatch (Sherlock)

Legjobb női tévéfilm/minisorozat-főszereplő: Jessica Lange (Amerikai Horror Story)

Legjobb férfi tévéfilm/minisorozat-mellékszereplő: Martin Freeman (Sherlock)

Legjobb női tévéfilm/minisorozat-mellékszereplő: Kathy Bates (Amerikai Horror Story)

Legjobb vígjátéksorozat-rendező: Gail Mancuso (Modern család)

Legjobb drámasorozat-rendező: Cary Joji Fukunaga (True Detective)

Legjobb tévéfilm/minisorozat-rendező: Colin Bucksey (Fargo)

Legjobb vígjátéksorozat-író: Louis C.K. (Louie)

Legjobb drámasorozat-író: Moira Walley-Beckett (Breaking Bad)

Legjobb tévéfilm/minisorozat-író: Steven Moffat (Sherlock)