2024. 04 27.
4 °C

Kipipálva az aradi mérkőzés is

2018.12.12 - 06:17

Tizennégy pontos különbséggel verte a vendéglátó Aradi FCC ICIM-et a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely jövő hét szerdán átveheti a vezetést a táblázat élén a Sepsi-SIC-től.

Továbbra is nehezen megy a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a ráhangolódása a mérkőzésekre, legalábbis ezt a következtetést lehet levonni azután, hogy a lányok ismét a második félidői teljesítménnyel gyűrték le ellenfelüket – ezúttal az Aradi FCC ICIM-et.

Amióta Maikel Lopez vette át a csapat irányítását, azóta a VSK csak egyszer nyerte meg a találkozó első negyedét: 25:15 a Brassói Olimpia ellen. Kolozsváron 18:17-re hozta az első tíz percet az Universitatea, majd 11:15-re nyert Szatmáron a Târgoviște az első negyedben, kedden, Aradon pedig 15:15 volt az állás a „felvezetőben”. Igaz, végül 14–16 pontos győzelmeket jegyzett a csapat, viszont ezek a nyögvenyelős ráhangolódások vélhetően nem igazíthatók ki a Sepsi-SIC elleni bajnokin.

De, ne szaladjunk annyira előre az időben, hiszen a VSK kedden Aradon a 6. forduló mérkőzését pótolta. A megszokott ötössel, Amukamara, L’loyd, Denson, Mandache, Kádár felállásban kezdett a szatmári csapat, amely 7–2-es hátrányban volt három és fél perc után. Mandache triplája és Amukamara pontjai egyenlítést jelentettek (7–7), majd az aradi születésű lány a 7. perc után a vezetést is meghozta a VSK-nak (9–11). Szoros maradt a mérkőzés a folytatásra is, és a hazaiak a második negyed harmadik perce után ismét néggyel vezettek (23–19). Nem tudták növelni előnyüket, de a szatmári együttes sem tudott nagy előnyt szerezni. A dobóarány ismét borzalmasan festett: L’loydnak az első húsz percben három dobását regisztrálták, de csak egyszer talált be, Amukamara is 57 százalékos pontossággal dobott, Mandache ugyanitt 45 százalékon teljesített, Denson pedig négyből két szabaddobást kihagyott.

34–36-os VSK vezetésről kezdődött a második félidő, amely a várt fordulatot is meghozta: a 25. percben a VSK először vezetett hattal (39–45), majd Denson pontjainak köszönhetően tíz pont előnyt mutatott az eredményjelző a 31. percben (42–52). Oláh Andi duplája a 36. percben tizennégyet tett a két csapat közé (46–60), és innen már csak arra kellett ügyelni, hogy továbbra is a házigazda Aradi ICIM legyen a többet hibázó csapat. Két perccel a vége előtt tizenhattal vezetett a VSK (48–64), de ebből a hátrányból Hadzovic a végére még faragott kettőt a csapatának, így 52–66-os állással zárult a meccs.

A dobás statisztikai mutatói viszont nem javultak sokat a végére: L’loyd 33 százalékon maradt, Amukamara 46 százalékon zárt, Mandache is 43 százalékkal maradt, Denson viszont feljavult és dupla-dupla teljesítménnyel, illetve 23 pontos hatékonysági mutatóval a meccs legjobbja lett.

Az alapszakasz utolsó fordulójának a mérkőzését jövő szerdán játssza a VSK: 19-én, 19 órától a Sepsi-SIC lesz az ellenfél. Győzelemmel a szatmáriak zárhatnak az első helyen, ugyanis a román szövetség vezetősége levont a Sepsitől 2 pontot (és 3000 lej pénzbírságot szabott ki rájuk), ugyanis május 5. – július 29. között a 3x3-as bajnokságnak csak két tornáján szerepeltek, a minimális négy helyett. Zoran Mikes vezetőedző csapatának jelenleg 18 pontja van, őt követi a táblázatban a 16 pontos VSK. A büntetés után viszont 16 egységgel maradnak a szentgyörgyiek.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló

Aradi FCC ICIM – Szatmárnémeti VSK 52–66 (15:15, 19:21, 8:14, 10:16).

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Dzombeta (16/3/3), Fodor (14/5/1), Neagu (0/2/1), Burdgess (5/9/3), Hadzovic (13/5/6), Mercea, Ardelean (0/3/0), Harrison (4/3/0). Vezetőedző: Miljan Medvedj.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (8/4/2), Amukamara (12/10/4), Kádár (4/3/0), Mandache (17/6/2), Denson (14/13/1), Uiuiu (2/2/3), Oláh (7/9/0), Pop (2/1/0), Huțanu (0/2/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Andreea Vlase