1USD = 4.61 RON
Vidék

Kiütötték Tasnádot a kupasorozatból

2019.08.01 - 03:13

A labdarúgó Román Kupa-selejtező első fordulójában kétszer 4–1-es félidőt játszott a Tasnádi Unirea csapata Váradszentmártonon a Bihar megyei sorozat győztesével, így kiütéses vereséggel búcsúzott a szatmári alakulat.

A Liga 3-tól búcsúzó, és kilencven százalékban új játékoskerettel felálló tasnádiak egy olyan csapattal álltak szemben, amely megyéjében a bajnokságot és a kupasorozatot is megnyerte, augusztus 24-től pedig a harmadosztályba fog szerepelni. Így az edzőtáborban levő Váradszentmártoni CSC-nek egy edzőmérkőzésnek minősült a szerdai találkozó. Az Unirea első kapura rúgott labdája gólt ért: a 41. percben egy szöglet után Raul Silaghi fejese ért találatot. De ezelőtt már 3–0-ra vezetett a házigazda csapat Sergiu Pop korai találatával, majd Sebastian Brata és Claudiu Popa egy-egy góljával. A szünet előtt Alexandru Sorian is betalált (4–1), majd fordulás után Mădălin Bolba 11-esből szerzett találata állította vissza a két gólos hátrányt (4–2). Ez viszont nem tüzelte fel a tasnádiakat, és a bihari lerohanások majdnem mindegyike gólt ért: 20 perc alatt négy gólt kapott az Unirea, így csúfos 8–2-es vereséggel búcsúzott a sorozattól.

Román Kupa-selejtező, 1. forduló

Váradszentmártoni CSC – Tasnádi Unirea 8–2 (4–1)

Gólszerzők: Sg. Pop (11., 58.), Brata (19.), Cl. Popa (36.), Sorian (45.), Ov. Popa (65.), Szabados (70., 88.), illetve R. Silaghi (41.), Bolba (51. – 11-esből).

Váradszenmárton: Barabaş – Fl. Pop, Tiponuţ, D. Lupşe, Arsene, S. Brata (Szabados, 60. perc), Cuc, Habakuk (Ov. Popa, 46.), Ban (Cl. Popa, 29.), Sorian, Sg. Pop. Edzők: Călin Cheregi, Ciprian Fiter.

Tasnád: Kerezsi – Bălău, Antal, Silaghi, P. Săntăuan, Locse, M. Snellenperger, Doiciar, Mașca, Bolba Rus; cserék: A. Săntăuan, Briszk. Edző: Marius Bălău.

Fotó: bihon.ro