×
2024. 04 19.

Kiváló időben remek verseny Lunaforráson

2016.07.10 - 07:20

Pataki Csaba, a megyei tanács elnöke úgy véli, hogy a VTM lunaforrási szervezése egy jó alkalom a környék népszerűsítésére, így vélhetően támogatni fogja a verseny jövőbeli rendezését is.

Kiváló idő volt egy remek versenyre szombaton Lunaforráson. A Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK ugyanis megrendezte a hegyi gyorsasági autós nemzetközi bajnokság (VTM) harmadik kiírásának idénynyitóját. A szombat reggeli zápor „lehűtötte” az úttestet, amely az elmúlt napok kánikuláiban felforrósodott, illetve lemosta a port a tökéletesen sima aszfaltról. Napközben sem volt kánikula, így a túlzott gumikopástól nem is kellett tartani. Persze, ez nem jelentette azt, hogy a pilóták fejetlenül száguldozhattak a 3000 méter hosszú, 235 méter szintkülönbségű pályán, amelynek második fele éles kanyarokkal volt tűzdelve. Egyetlen srác gondolta úgy, hogy a késői fékezéssel bevehet egy ilyen kanyart: a 14 éves magyar korosztályos bajnok pilóta kicsúszott, de a gumifalnak ütközött, így személyi sérülés nem történt, de a gépkocsit már nem tudták versenyképessé tenni. Seletye Dávid főszervező egyébként jól felkészült erre a versenyre is, hiszen minden olyan helyre, kanyarba került gumifal, ami balesetveszélyesnek volt minősítve. A nézők is — akik nagy számban látogattak ki — biztonságban nézhették a négy fordulós versenyt, így érthetetlen, hogy tavaly a közlekedésrendészet miért nem adta meg az engedélyt az avasi futam megszervezésére. Talán az a kellemetlen esemény nyomhatta rá a bélyegét a mostani megmérettetés alacsony létszámára, hiszen az szezonnyitóra csak 28-an neveztek.

„Őszintén mondom, kicsit több pilótára számítottam Szatmár megyéből, de vélhetően egyesek a tavalyi, kellemetlen esemény miatt nem jöttek el. Úgy vélem, hogy a mosatni futam tökéletes volt. A pálya jó volt, a pilóták pedig örültek annak, hogy négyszer »mászhatták meg« a pályát, ugyanis két edzőkört futhattak a két mért futam előtt” — nyilatkozta Seletye.

A szombati versenyt megtisztelte jelenlétével Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke is, akik Alfatter Tamás alprefektussal együtt látogatott ki Lunaforrásra. „Meg vagyok győződve róla, hogy hasonló eseményekkel megfelelően lehet népszerűsíteni a környéket. Gratulálok a szervezőknek. Lunaforrás egy turisztikai célpont kell legyen” — hangsúlyozta Pataki.

A nyiltverseny legjobbja egyébként a nagybányai Ovidiu Pașca volt, aki egy Mitsubishi Lancer volánja mögött 1:50.380-as idővel teljesítette a távot. Mögötte több mint két másodperccel maradt le a zilahi Szabó Róbert (Subaru Impreza), míg a harmadik helyen záró nagyváradi Andrei Uram (Mazda 323F) négy másodperccel volt lassabb a nagybányai pilótához viszonyítva. A Szatmár megyeiek közül a sárközújlaki Leontin Iocsak volt a leggyorsabb, aki egy Suzuki Swifttel 2:01.995-ös időt autózott és ezzel a 8. helyen zárt.

A díjazottak

Ifjúsági korosztály: 1. David Tarța (Nagybánya, Subaru Justy), 2. Leontin Iocsak (Sárközújlak, Suzuki), 3. Mihnea Hanea (Kolozsvár, Ford Fiesta).

Női verseny: 1. Kiss Pamela (Szatmárnémeti, Opel Astra), 2. Natalia Ramona Iocsak (Sárközújlak, Honda).

Kezdők

H1 kategória: 1. Dobrai Zsigmond (Bors, Nissan Micra), 2. Tóth Adalbert (Sárközújlak, Mazda).

H.3: 1. Liviu Moldovan (Nagyvárad, Renault Megane), 2. Paul Susan (Temesvár, Ford Fiesta), 3. Kiss Pamela.

Haladók

H.1: 1. Andrei Uram (Nagyvárad, Mazda 323F), 2. David Tarța, 3. Mihai Vezendan (Szatmárnémeti, Honda CRX).

H.2: 1, Kuncz Dezső Lőrincz (Püspökladány, Honda Civic), 2. Martincsek Zoltán (Temesvár, Peugeot 205), 3. Iustin Iederan (Kolozsvár, Renault Clio).

H.3: 1. Ioan Tirpe (Nagyvárad, BMW), 2. Cosmin Merce (Nagyvárad, BMW).