2024. 04 23.
Béla

Kivégezte a kolozsváriakat a VSK

2019.01.19 - 22:53

Rászámolt szombaton kolozsvári ellenfelére a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely ebben a szezonban második alkalommal lépi túl a százas határt egy térmérkőzésen.

Idénybeli második legnagyobb arányú győzelmével tér vissza egy hetes „pihenőjéről” a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely megsemmisítő, hatvannégy pontos vereséget mért szombati ellenfelére, a Kolozsvári Universitateára.

A két együttes ebben az idényben az alapszakaszban találkozott és játszott egymás ellen. A szatmári meccsen hússzal, a kolozsvári visszavágón pedig tizennéggyel győzött a VSK. A két csapat játékoskerete nem sokat változott a legutóbbi, december elseji bajnoki óta. Igaz, az „egyetemistáktól” hiányzott az izomszakadás miatt műtött Rishonda Napier, illetve a 18 éves Orbán Nikolett Nagyváradra szerződött. Viszont úgy tűnik, hogy a hozzáállásbeli különbség alaposan megváltozott mindkét oldalon. Szombaton gyakorlatilag 12–0-ról kezdődött a második bajnoki szakasz ötödik fordulójának szatmári meccse: Promise Amukamara két triplával és egy közeli találattal nyitott, Kristina Baltic is hozzátette a magáét, Kádár Annamária pontjaival pedig 12–0-ra vezetett a VSK a 3. percben. Mikor kicsit kiengedett a szatmári csapat, akkor az ellenfél is felzárkózott, de csak tisztes távolságból nézte, amint Maikel Lopez tanítványai akarata érvényesül a pályán. 18–9-ről másfél perc alatt 24–9 lett az állás, majd a szünet előtt tizenkilenc pont is volt közte (29–10).

Hatalmas üdvrivalgással kezdődött a második negyed, amikor a szatmári Kádár távoli találata is beakadt (34–12). A kolozsváriaknak ezen a napon semmi sem jött össze, a szatmári oldalon pedig most még az is belefért, hogy Baltic szabaddobásokat hibázott. A 15. percben Arlesia Norrell Morse triplája jegyezte az egyetemisták első pontjait hat percnyi játékidő után (41–15), így egyértelmű volt, hogy Carmin Popa vezetőedzőnek már csak annyi feladata lenne, hogy csapata nehogy egy méretes zakóba fusson bele. Ez sem sikerült, hiszen a szatmári alakulat azt az oldalát mutatta, amely végre egy olyan csapathoz méltó, amely idén valóban aranyéremre vágyik. A 18. percben már harminchárom volt közte (52–19), az első félidőt pedig harmincnégy pontos fórral zárta a VSK (55–21).

A fordulás után sem változott a helyzet. Mintha egy irányban zajlott volna a játék: az egyik oldalon rengeteg hiba, túl oldalt pedig majdnem minden támadás ponttal zárult. 25 perc kellett az egyetemistáknak, hogy megszerezzék szombaton a harmincadik pontjukat (65–30), majd újabb kilenc perc, hogy a negyvenedik is meglegyen (84–41). Ha a kosárlabdában is élne a törölköző-bedobó szabály, akkor Popa bizonyára már rég megtette volna. De ez nem bokszmeccs, Andreea Lazăr pontjai pedig 100-as jelentettek a VSK-nak. A máramarosszigeti születésű lány triplája zárta a meccset (105–41), és ez volt az idényben a második, amikor a szatmári alakulatnak sikerült átlépni a százas határt. Legutóbb tavaly szeptember 29-én a Rapid Bukarestet verték 108–42-re a Román Kupa selejtezőfordulójának visszavágóján.

A bajnokságban a 10. győzelmét jegyezte a VSK, és őrzi második helyét a táblázatban. Jövő szombaton jönnek az aradiak, február másodikán pedig következik idehaza a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni rangadó.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 2. szakasz, Piros csoport, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári Universitatea 105–41 (29:12, 26:9, 25:14, 25:6)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (13/8/4), Amukamara (19/0/4), Kádár (7/0/3), Mandache (2/4/3), Baltic (26/15/5), Pane, Uiuiu (7/4/1), Oláh (7/2/1), A. Pop (0/1/2), Lazăr (5/1/0), Denson (15/2/2), Huțanu (4/1/3). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Kolozsvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bot (4/1/0), Begenisic (6/5/2), I. Părău (6/5/2), Morse (18/7/0), Sfîrlea (2/2/1), Anca (0/1/0), Cenean (3/3/0), Ciciovan (0/3/2), Biszák (2/3/0). Vezetőedző: Carmin Popa.

Aradi FCC ICIM – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 54–92

CSM Târgoviște – Brassói CSTBv Olimpia 69–61

A Phoenix Știința Konstanca szabadnapos volt.

Az állás: 1. Sepsi-SIC 26 pont, 2. Szatmár 24, 3. Târgoviște 23, 4. Brassó 22, 5. Arad 18, 6. Kolozsvár 16, 7. Konstanca 15.