15 °C
szórványos felhőzet

KO-t kapott a VSK kosárlabdacsapat

2014.10.19 - 07:22

Súlyos vereséggel tért haza Târgoviştéről a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata.

Adriana Pricop vezetőedző tanítványai negyvennyolc pont különbséggel kaptak ki Dan Fleşeriu vezetőedző alakulatától. A VSK korábbi szakvezetője gyakorlatilag egy negyedet adott egykori csapatának, majd a játékosai lemosták a pályáról az ellenfelet. Az Adams, Szmutku, Ferenczi, Radovic, Ross felállásban kezdő szatmári együttes 18-16-ra nyerte az első tíz percet. Azonban a folytatás valóságos rémálom volt: a Târgovişte akarata érvényesült a pályán és egy 26–7-es második negyed után már egy nyugtató tizenhét pontos forral mehettek pihenőre (42–25). Nem alakultak jól a szatmáriak dolgai a következő húsz percben sem. Semmi nem változott a játékban, így 70–37-ről kezdődött az utolsó negyed. Tarţa–Laza Enikő és Toccara Ross pontjai nem sokat tettek hozzá a VSK eredményéhez, így 94–46-os állásnál ért véget a meccs. Talán ez volt Ferenczi Flavia leggyengébb meccse, de a szerb Marija Radovics sem tett hozzá semmit a szatmári játékhoz. Szerdán a Temesvári BC Tymes lesz a szatmáriak ellenfele.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 5. forduló

CSM Târgoişte – Szatmárnémeti VSK 94–46 (16:18, 26:7, 28:12, 24:9).

VSK (pontok száma, gólpasszok, lepattanók): Adams (4, 2, 5), Orosz–Oláh (13, 1, 3), Voica, Szmutku, Ferenczi (0, 0, 4), Manta (2, 1, 3), Radovics (0, 0, 1), Tarţa–Laza (13, 5, 2), Ross (14, 1, 16).