×
2024. 04 25.

Kolozsváron nyert Baranyai Dóra

2018.12.11 - 14:28

Megannyi magyarországi és nemzetközi versenyen jegyzett siker után idehaza, Kolozsváron is remekelt a szatmárnémeti teniszező, Baranyai Dóra (képünkön jobbra).

A Marc Trófea salakpályás tornát ballonban rendezték meg, a 16 éven aluliak egyéni küzdelmében pedig a 4 A ForSport egyesület teniszezője bizonyult a legjobbnak.

Kozán Attila edző tanítványa 2 nap alatt négy mérkőzést játszott, és közel 7 órát töltött a pályán. A csoportküzdelmeket az Andreea Soplea (Marc Tenis SK) elleni 6:1, 6:0-s sikerrel nyította, majd egy keményebb mérkőzés következett a nagyszalontai Zsíros Vanessza ellen. Baranyai Dóra 6:7(5), 6:4, 6:4-re hozta a találkozót három szettben, így az utolsó párharc a döntőbe jutást jelentette neki. A szászmedgyesi Nagy Karla legyőzése nem okozott gondot, szettvereség nélkül hozta meccset, így következhetett a finálé, ahol a Tenis Club Sun Egyesület sportolója, Alexandra Moldovan (képünkön balra) volt az ellenfél. 6:1-el nyitott Dóra, de a második szettben 3:6-ra ellenfele győzött. A mindent eldöntő menet viszont a szatmári lányé volt, és 6:3-as győzelemmel megnyerte a meccset, és átvehette a tornagyőztesnek járó díjat.