×
2024. 04 19.

Kolozsváron remekeltek a tánciskolások

2015.04.27 - 10:14

A Kengye, Illés páros második alkalommal versenyeztek a hobbi kategóriában és a második helyen zártak a kolozsvári sporttáncversenyen.

A kolozsvári Clujului Kupa országos versenyről tértek haza érmekkel a Szatmárnémeti Loga Dance School sporttáncosai, ahol különböző kategóriában mintegy háromszáz páros mutatta be programját. A 12–15 évesek hobbi kategóriájában huszonnyolc páros közül a szatmári egyesület sportolói bizonyultak a legjobbaknak: a Luca Simon, Maria Mureşan kettős az első, a Kengye Ádám, Illés Tamara páros pedig a második helyen zártak. A klub elnöke, Loga Lóránt hangsúlyozta, Ádámnak és Tamarának ez volt a második versenye együtt a hobbi kategóriában, és máris a második helyen zártak.

A 10–11 éves tánciskolások között a Tóth Krisztián, Larisa Lohan páros kétszer is dobogóra állt: az egytánc–versenyben tizenhat pár közül lett a harmadik, míg háromtánc–versenyben, tizenhárom nevező között szereztek bronzérmet. „Krisztián és Larisa először táncoltak együtt egy versenyen. Remek kezdés volt ez számukra, szerintem hamarosan ennél is jobb eredmények jönnek” – hangsúlyozta Loga Lóránt, aki elmondta, ezen a hétvégén Felsőbányán lépnek a táncparkettre.