×
2024. 04 25.

Kolozsvárról hoztak érmeket a sporttáncosok

2019.03.19 - 13:53

Hét alakalommal szólították dobogóra a Szatmárnémeti Loga Dance School egyesület valamely sporttánc-párosát az elmúlt hétvégén Kolozsváron, ahol a már évtizedes múlttal rendelkező Napoca Dance Festival országos viadalt rendezték meg.

Több mint kétszáz duó mutatkozott be a zsűri előtt, a szatmári tánciskola 10 párosa pedig tizenhárom kategóriába nevezett, és mindegyikbe a döntőig jutott.

A nagykárolyi Chris Varga, Polák Hanna kettős a D-osztály 12–13 évesei között versenyeztek, és bár ez csak a hatodik megmérettetésük volt, Kolozsváron sikerült az aranyérmet megszerezni.

Hozzájuk hasonlóan ingázik a szatmári edzésekre a Hornyák Dániel, Iulia Pușcas páros férfi tagja. A két ifjú tehetség csupán hat hete táncol párban és ez volt az első közös versenyük, de sikerült a 12–15 évesek open basic standard versenyszámában a döntőig jutni, ahol a 6. helyen zártak.

A Loga Dance School közleményéből az is kiderül, hogy a Mihai Pop, Mekker Adrienn páros egy éve táncol, és a kolozsvári volt a harmadik versenyük a 10–11 éves kezdői között, viszont a hétvégén sikerült kategóriájukban a legjobbat mutatni, így aranyéremmel tértek haza.

Az első helyen zárt a Daniel Pop, Gloria Mihai páros is (16–34 évesek, open basic latino), míg a Raul Danci, Alessia Nojea (kezdők, 1 tánc), Eduard Pușcas, Bacutiu-Mák Regina (6–11 évesek, E-osztály), és a Cristian Smucz, Anacarina Gheorghioi (tánciskola, 2 tánc) táncpárosok bemutatóit ezüstéremmel jutalmazták. Utóbbiak egyébként a 3 tánc versenyszámban a 4. helyen zártak, míg a Pop Daniel, Mihai Gloria kettős a korosztályuk open basic standard kategóriájában az 5. pozíciót szerezték meg.

Bronzéremmel tért haza a Rafael Diousi, Alexia Tala (open basic standard) kettős, míg a Bécsi Balázs, Nagy Dorottya tánciskolás kategóriájú kettős 4. lett a 2 tánc, és 5. a 3 tánc versenyszámban. Nagy Dominik és Ilonczai Dóra a 12–13 évesek E-osztályos megmérettetésén a 6. helyen zártak.

Nincs sok pihenő idejük a Loga Dance School sportolóinak, ugyanis ezen a hétvégén Nagyváradon lépnek táncparkettre egy újabb országos versenyen.