×
2024. 04 27.

Kolozsvárról hoztak érmeket

2012.11.27 - 18:54

A szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai az elmúlt hétvégén egy kolozsvári nemzetközi versenyről kilenc éremmel tértek haza.

Nemzetközi versenyen vettek részt Kolozsváron a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai. A több mint ötszáz párost felsorakoztató 3. Napoca Dance Festival tornáról az Ovidiu Ignat (bíróként kapott meghívást a versenyre), Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure edzőhármas tanítványai három–három arany–, ezüst– és bronzéremmel tértek haza.

Az Oláh Raul, Andreea Cotan duó a 12–15 éves tánciskolások versenyét nyerte meg, míg Denisa Bot a 10–11 évesek, Maya Catona pedig a 4–7 évesek egyéni megmérettetésén zártak az első helyen.

A 14–15 évesek Open Basic Latino és Open Basic Standard versenyszámában a Laurenţiu Ocian, Oana Iagher kettős a dobogó második fokára állhatott fel, akárcsak a Tőkes Alex (Ggyergyószentmiklósi Regal), Oana Bumba (Royal Dance Club) páros, aki a 12–13 évesek E–osztályos kategóriájában szereztek ezüstérmet. A 6–9 évesek Hobby kategóriájában a Horváth Márk, Larisa Botiş kettős a második helyen zárt, a 16–18 évesek Open Basic Latino versenyszámának döntőjében pedig a Koskocsák Raul, Valentina Pop páros a negyedik lett. A 8–9 éveses tánciskolások megmérettetésén a Borota Márk, Finta Giulia duó, Bicsi Hanna pedig a 4–7 éves lányok egyéni versenyében lett hatodik.