1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Kosárlabdaleckét kapott a VSK az első két meccsen

2018.04.22 - 13:56

Marius Dobă a kispadon felejtette pénteken és szombaton a VSK három szatmári játékosát, Oláh Andit, Szmutku Renit és Kádár Andreát. Az edzősködéssel „kísérletező” Dobă kosárlabdaleckét kapott a döntő első két találkozóján, Sepsiszentgyörgyön.

Nagyobb volt az optimizmus, mint az akaraterő a Szatmárnémeti VSK-nál, a női kosárlabdázók ugyanis simán vesztették el Sepsiszentgyörgyön a bajnoki rájátszás döntőjének első két találkozóját: így a Sepsi-SIC már csak egy győzelemre van a második címvédéstől.

Marius Dobă edző meglepetésről beszélt a szentgyörgyi meccsek előtt. Ha annak szánta a 30, illetve 20 pontos vereségeket, akkor sajnálattal kell közöljük: ez senkit sem lepett meg. A lányok ugyanis az előző meccsekhez hasonló teljesítményt nyújtották: rendezetlen védelem, ötlettelen és erőtlen támadások.

Pénteken 25 százalékos pontossággal dobtak támadásból a VSK játékosai, de a szabaddobásoknál is 61 százalékosak voltak a lányok. A csapat három szatmári játékosa, Oláh Andrea, Szmutku Renáta és Kádár Annamária még akkor sem kaptak játéklehetőséget pénteken, amikor már tudva levő volt, hogy az a meccs elúszott. Ezzel szemben Alexandra Uiuiu 21 percen keresztül egyetlen lepattanó begyűjtésére volt képes, ugyanakkor kétszer jutott kétpontos, egyszer pedig három pontos dobáshoz, de egyszer sem talált be. Míg Dobă „mester” kilenc játékossal húzta ki a pénteki meccset (az említett három szatmári lány a kispadot koptatta), kollégája, Zoran Mikes a teljes, tizenkét fős keretének játéklehetőséget adott. Még a tizenéves Kovács Renáta is több mint egy percet játszhatott egy bajnoki döntőben. Nem is akármilyen mérkőzésen, hiszen a csapata 76–46-os győzelemmel oktatta ki az ellenfelét.

Már az első percektől sejteni lehetett, hogy gond lesz: a Sepsi-SIC két perces, 9–0-s sorozattal nyitott. A 9–7es, a 24–20-as (14. perc) és a 26–22-es (16. perc) állások jelentették a legszorosabb eredményeket. A háromszékiek viszont jól végezték a rájuk szabott feladatot, és tisztes távolságra tartották ellenfelüket. A 32. percben Ancuța Stoenescu triplája már húsz pontot tett a két csapat közé (61–41), majd Marina Kress kevéssel a meccs vége előtt beállította a 76–46-os végeredményt.

Szombaton sem változtatott sokat Dobă. A csapat tartotta a 25 százalékos dobóteljesítményét, Oláh, Kádár és Szmutku továbbra is a kispadon maradt, de ezúttal társult hozzájuk Andreea Lazăr is. A hazaiak ezúttal három perces 9–2-es sorozattal nyitottak, majd a VSK felzárkózott egy pontra (9–8), de a döntő pillanatokban ezúttal sem tudtak pontosan játszani a lányok. A Sepsi-SIC már a 17. percben tizennyolc pontos fórt dolgozott ki (34–16). A harmadik negyed végére húsz pont volt a szatmári hátrány (56–36), a legnagyobb különbséget pedig a 36. percben jegyezhettük, amikor a bajnoki cím várományosa már 65–41-re vezetett. 71–51 lett a vége, és a mutatott teljesítmény után vélhetően csütörtökön, a három nyertes meccsig tartó párharc harmadik, szatmári találkozóján már bajnokot is avathatunk.

Úgy tűnik, a szatmáriaknak ebben az idényben annyi öröme lehetett, hogy a VSK mindhárom tornán, amelybe nevezett, a döntőig jutott. Talán egy szakavatott edzővel a kispadon többre vitte volna a VSK, és nem lett volna „játékszere” a Sepsi-SIC-nek, amely ebben a szezonban 19–37 pontos vereségeket mért a szatmáriakra. Szakemberek szerint ugyanis a VSK-nak az eddigi legjobb kerete volt. Ha ezt egy szakember irányította volna, aki az öltözőben, az edzésen és a meccseken is tekintélynek örült volna, akkor vélhetően a háromszékiek is rágták volna a körmüket, amikor a VSK-val találkoztak. Talán korán temetjük a mostani csapatot, hiszen még legalább egy meccs hátra van a bajnoki döntőből. Az első két találkozó képe alapján viszont azt merjük állítani: csak egy égi csoda esetén verheti idén a VSK a Sepsi-SIC-et.

Női kosárlabda, rájátszás, döntő, 1. mérkőzés

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 76–46 (22:12, 17:16, 17:10, 20:8).

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (9/5/0), Marshall (9/6/8), Mijovic (11/8/2), Gödri-Părău (10/2/10), Neagu (3/3/2), Kilin (2/2/1), Carter (4/5/0), Dzankic (6/3/0), Kress (4/6/2), Kovács, Stoenescu (18/4/0), Huțanu (0/6/0).Vezetőedző: Zoran Mikes

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (6/4/2), Sfîrlea, Solopova (9/2/3), Mandache (7/2/1), Denson (14/8/1), Uiuiu (0/1/0), Lazăr, Baltic (5/3/1), Harrison (5/3/0). Vezetőedző: Marius Dobă.

2. mérkőzés

Sepsi-SIC – VSK 71–51 (22:12, 18:12, 16:13, 15:14).

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (8/3/8), Marshall (28/9/1), Mijovic (8/5/4), Gödri-Părău (7/1/4), Neagu (4/2/0), Kilin (5/2/2), Carter (4/4/0), Dzankic (0/0/1), Kress (2/6/0), Stoenescu (1/2/3), Huțanu (4/3/1).Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (4/4/4), Sfîrlea (0/0/1), Mandache (0/1/0), Denson (23/14/0), Harrison (13/4/0), Uiuiu (0/2/0), Solopova (8/8/2), Baltic (3/3/0). Vezetőedző: Marius Dobă.

Szöveg: Pesek Attila

Fotók: CROW Security/Szigyártó Szabolcs