2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Közel a meglepetéshez Alexandrián, papírforma Craiován

2013.10.27 - 20:13

Papírforma eredményeket jegyzett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga 5. és 6. fordulójában, amelyeket szombaton és vasárnap játszották Éles Péter edző tanítványai.

A SCM Craiova elleni szombati meccs kissé nehezen kezdődött a VSK-nak, de a 16–12-es első negyed után simán hozták a következő tíz percet, így 24–34-es állásnál mentek pihenőre a csapatok. A folytatásban sem változott sokat a játék képe, a zárásra pedig „megsemmisítették” az oltyánokat egy 6–32-es negyeddel.

Vasárnap Alexandrián közel állt a meglepetéshez a VSK. Egy újabb hosszú és fárasztó utazás után vasárnap 18 órakor egy 16–16-os negyeddel kezdődött a 6. etap meccse a BCT ellen. A 16. percben, Voica triplája után, még a szatmáriak vezettek kettővel (25–27), de a hajrá a hazaiaké volt, aki hét pont előnyt gyűjtöttek a szünetig (38–31). A folytatásban a BCT növelte a fort tizenhatra (51–35, 28. perc), amit Kornti és Wampler lefaragott tizenkettőre az utolsó pihenőig (51–39). A záró negyedben Wampler triplája már öt pontra hozta fel a VSK-t (53–48, 33. perc), de többet nem sikerült faragni a hátrányból, Kortni triplája az utolsó pillanatokban pedig arra volt elég, hogy nyolc pont maradjon a különbségből.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 5. forduló

SCM Craiova – Szatmárnémeti VSK 48–88 (16:12, 8:22, 18:22, 6:32)

SCM (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Motateanu (Borş) (10, 2, 1), Tinca (0, 2, 0), Magla (2, 2, 0), Matei (5, 5, 1), Minculeasa (3, 0, 1), Olteanu (12, 6, 1), Gliga (7, 0, 2), Jugănaru (0, 0, 1), Ninu (8, 2, 2), Pirnea (1, 2, 0).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (3, 4, 0), Orosz (14, 7, 6), Voica (18, 3, 2), Bolba (2, 1, 0), Ivan, Nagy (8, 2, 1), Tarţa–Laza (8, 0, 1), Kortni (10, 2, 3), Wampler (16, 14, 1), Cutaş (9, 15, 3).