×
2024. 04 26.

Közel a pontszerzéshez a szatmári kézisek

2012.09.30 - 17:35

Egy góllal kapott ki a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata az A-osztály első hazai mérkőzésén.

Nem játszott alárendelt szerepet a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az élvonalba való feljutásra pályázó HC Argeş Piteşti együttessel szemben, sőt, egy jobb védekezőjátékkal akár még itthon is tarthatták volna a pontokat a Nicolea Istrate, Kibédi Albert edzőpáros legényei.

Az A-osztály B csoportjának második fordulójában a vendégek egyértelmű favoritként léptek pályára. Azonban Titel Răduţă edző tanítványainak játéka nagyon akadozott. Szerencséjükre, a VSK is álmosan kezdett, nehezen hangolódott rá a játékra. Egy rendkívül gyengén védekező szatmári együttessel szemben az Argeş hat perc alatt négyre növelte előnyét (2–6), és ezt a különbséget tartani tudta a 17. percig (6–10). A következő hat percben a balszélen Albu villantotta meg tudását, és felhozta a VSK-t, a 23. percben pedig ki is egyenlített (11–11). Két perccel a szünet előtt Pop találatával már vezettek a házigazdák (15–14), viszont a „déliek” egyenlíteni tudtak, így „tiszta lappal” indított minkét csapat az utolsó harminc percben.

Két, könnyedén megítélt hétméteressel már az első perc után újra átvette a vezetést az Argeş, majd a 43. percben ismét négyre nőtt a vendégek előnye (20–24). Ezúttal sem következett a „várt” piteşti-i henger, az élvonalra pályázó együttes ugyanis nem tudta kezelni az előnyt, és az 51. percben Oláh egyenlített (26–26). A vezetést azonban már nem sikerült megszerezni, az ellenfél pedig ismét kettőre vitte az előnyt (27–29). Az utolsó két percben Oláh két hétméterésével a VSK kétszer is felzárkózott (28-29, 29-30), viszont az utolsó támadás az Argeşé volt, akik „eldugták” a labdát az utolsó percben, így a vendégek érdemtelenül pontokat vihettek haza Szatmárnémetiből.

A VSK bánkódhat, ugyanis legalább az egy pont megillette volna őket, viszont a védekezésben elkövetett hibák, és a kevésbé meggyőző kapusteljesítmény miatt szombaton ez nem sikerült. Talán jövő szombaton, a Fogarasi HCM otthonában, vagy október 13-án, a következő hazai bajnokin, a Besztercebányai CSM ellen sikerül két pontot is szerezni.

Férfi kézilabda, A-osztály, B csoport, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – HC Argeş Piteşti 29-30 (15-15)

VSK: Cioroiu 8 védés, Pogyină – Mateş 1 gól, Bendó 5, Albu 7, Mureşan 4, Jurj 1, Ciaca 1, Santeiu, Pop 2, Oláh 8 (ebből 4 gól hétméteresből)

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 4/4 – 4/3

Kétperces kiállítások: 6 perc – 6 perc.