×
2024. 04 20.

Közel a sikerhez a bukarestiek

2012.09.21 - 18:16

Kevés választotta el a Steaua labdarúgócsapatát attól, hogy egy meglepetéssel kezdje meg a szereplését az Európa Liga E csoportjában: Laurenţiu Reghecampf vezetőedző legénysége egyenlített, majd fordított a VfB Stuttgart otthonában játszott mérkőzésen, azonban a németek is egyenlítettek öt perccel a találkozó vége előtt.

A Videoton FC három gólos vereséggel debütált a Genk otthonában, mindezek ellenére Paulo Sousa, a magyar együttes vezetőedzője szerint a csapata megmutatta, hogy a legjobbakkal is felveszi a versenyt az EL-ben. „Hetven percig egyenrangú ellenfele voltunk a Genknek, helyzetekig is eljutottunk. A második félidőben 20-25 percig komoly fölényben futballoztunk, közel voltunk az egyenlítéshez” – idézte a portugál szakembert a klub hivatalos honlapja.

Eredmények

A csoport: Young Boys – Liverpool 3–5, Udinese – Anzsi 1–1

B csoport: Hapoel Tel–Aviv – Atlético Madrid 0–3, Plzen – Académica 3–1

C csoport: AEL Limassol – Mönchengladbach 0–0, Fenerbahce – Marseille 2–2

D csoport: Marítimo – Newcatle 0–0, Bordeaux – Club Brugge 4–0.

E csoport

VfB Stuttgart – Steaua 2–2 (Ibisevics 5. perc, Niedermeier 85., illetve Chipciu 6., Rusescu 80. – 11-esből)

Köbenhavn – Molde 2–1 (Claudemir 20., Cornelius 74., ill. Diouf 45+1.).

F csoport: Dnipro – PSV 2–0, Napoli – AIK Solna 4–0.