erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Közel állt a bravúrhoz az Oli

2013.11.11 - 12:34

A Besztercei Gloria csapata az utolsó percekben lőtt gólokkal 2–1 arányban győzte le a Szatmárnémeti Olimpiát a másodosztályos labdarúgó-bajnokság B-csoportjának 11. fordulójában.

Vereséggel fejezte be a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a másodosztályos őszi idényt, Csík Tibor tanítványai ugyanis 2–1 arányban kikaptak a tabella második helyén álló Besztercei Gloria alakulatától. Pedig sokáig úgy tűnt, hogy a szatmári gárda képes lesz meglepni a nemrég még első osztályos csapatot.

A mérkőzésen szinte végig a hazai gárda játszott mezőnyfölényben, több veszélyes helyzetet alakítottak ki a szatmáriak kapuja előtt. Az első félidőben azonban az Olimpia védelme állta a sarat.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első befejeződött, tehát továbbra is a Gloria veszélyeztetett, az Oli pedig nagyon ritkán jutott el a hazaiak tizenhatosáig, de – ami a legfontosabb – nagyon szervezetten védekeztünk. Az 50. percben a besztercei alakulat megszerezhette volna a vezetést, ám Nalaţi szabadrúgását kivédte Miron. A 67. percben viszont meglepő módon mégis az Olimpia jutott előnyhöz, hiszen egy kontratámadást követően Bujor talált be az ellenfél hálójába (0–1).

A Gloria ezt követően nagy nyomást helyezett a szatmári kapura, de közel húsz percig nem sikerült bevenni Miron kapuját, sőt az Oli még egy nagy helyzetet is kialakított, ám Lemac 16 méterről mellé lőtte a labdát. Már-már úgy nézett ki, hogy meglesz a 3 pont, viszont a 86. percben Brumă egyenlített, ráadásul a mérkőzés ráadásának utolsó percében Chiţu fejesével megfordították az állást a hazaiak.

A vereség egyben azt jelenti, hogy az Olimpia a 8. helyen zárta az őszi idényt.

Liga 2, B-csoport, 11. forduló

Besztercei Gloria – Szatmárnémeti Olimpia 2-1 (0-0)

Olimpia: Miron – Mureşan (Sabău, '58.), Bălău, Ene, Iuhas – Gavrilescu (Lemac, '65), Schwarczkopf, Kinczel, Villand – Zsiga, Bujor (Micaş, '78).

További eredmények: Bihar FC – FC Olt Slatina 1-1, CSM Râmnicu Vâlcea – Minerul Motru 2-1, CS Mioveni – CS U Craiova 0-1, Aradi UTA – Resicabányai Metalul 1-3, FC U Craiova – Marosvásárhelyi ASA 0-0.