×
2024. 04 25.

Középdöntőben a románok és a magyarok

2018.12.04 - 06:57

Szárnyal a román női kézilabda-válogatott a Franciaországban zajló Európa-bajnokságon: miután legyőzték Csehország válogatottját, a norvégokat verő németeket is simán legyűrték Ambros Martín szövetségi kapitány tanítványai.

A hétfő esti meccsen a trikolórok négy és fél perc után már 5–1-re vezettek, és ez megadta a kezdő lendületet arra, hogy végig dominálják a mérkőzést. A kapuban a siófoki Denisa Dedu a legjobb ütemben mutatott be bravúrokat (nemcsak két hetest fogott meg, hanem a második félidőben gólt is szerzett), az átlövők, Cristina Neagu és Eliza Buceschi kedélyesen megszórták magukat a német védőfal felett, ha meg kilépdeltek rájuk, akkor a minap a Győrrel is hírbe hozott Elena-Crina Pintea volt eredményes a beálló posztjáról.

A németek ezzel együtt a gyatra kezdés után sem adták fel, és a szünet előtt ötgólosról (12–7) kétgólosra (12–10) is sikerült lefaragniuk a hátrányukat. Ennél közelebb nem jutottak: a második felvonás derekán hét percig gólt sem szereztek, de kaptak zsinórban négyet, így az utolsó negyedórára 23–15 után már eldőlt a találkozó. A románok már csak annyit adtak ki magukból, hogy nagyon izgulniuk véletlenül se kelljen, Németország meg hiába igyekezett, végül 29–24-re kikapott. Románia ezzel máris a középdöntőbe jutott, Neagu (képünkön) pedig csúcsdöntést ünnepelhetett: az Eb-meccsen szerzett öt góljával megelőzte Farkas Ágnest az örökgóllövőlista élén A 2000-ben olimpiai ezüstérmes és Eb-győztes Farkas Ágnes 1994 és 2002 között négy tornán összesen 205-ször talált be az ellenfelek hálójába. A hatodik kontinenstornáján szereplő Neagunak a hétfő esti mérkőzés előtt csupán öt gól hiányzott a rekorddöntéshez. A CSM Bukarest kiválósága 13 gólnál tart a mostani tornán, a rangsort viszont Buceschi vezeti 20 találattal.

Továbbjutottak a magyar lányok is. Kim Rasmussen szövetségi kapitány tanítványai 24–18-ra győzték le Horvátországot, de kicsivel később egy utolsó másodpercben lőtt góllal Hollandia is legyőzte 28–27-re Spanyolországot, amivel mindhárom együttes biztosította helyét a középdöntőbe.

A magyar együttes – amely sorozatban öt vereség után tudott ismét nyerni – egyszer sem került hátrányba a hétfői meccsen, de Rasmussen a találkozó után elismerte, hogy csapata egy nagyon rossz játékkal húzta be ezt a találkozót. „Nem voltam teljesen elégedett a játékkal, de boldog vagyok, mert továbbjutottunk, ami az elsődleges célunk volt” — értékelt a lefújás után a dán edző.

A C- és D-csoport utolsó fordulójának a mérkőzését ma rendezik, majd december 7-től Nancy-ban folytatódnak a középdöntő küzdelmei. Ebben a szakaszban a két széria legjobbjai összekerülnek, így román-magyar párharcra is sor fog kerülni. Ha nem változik a jelenlegi állás, akkor december 11-én, 19 órától találkozik a két együttes.