Ervin
3 °C

Középdöntős a magyar legénység

2014.01.12 - 18:39

A magyar válogatott bejutott a középdöntőbe a dániai férfi kézilabda Európa–bajnokságon, miután a B csoport zárófordulójában 26–26-os döntetlent játszott a norvégok elleni ki–ki mérkőzésen.

A közel teltházas aalborgi Gigantiuman hatalmas fölényben voltak a norvég drukkerek, azonban a pályán a magyarok kezdtek jobban. Különösen védekezésben kezdett kiválóan a magyar csapat, a norvégok az első tíz percben csak három gólra voltak képesek, igaz, Mocsai Lajos szövetségi kapitány legénységének is akadtak gondjai a befejezésekkel (5-3). A magyar együttes egészen a félidő közepéig magabiztosan őrizte előnyét, ám egy néhány perces rövidzárlatot kihasználva a norvégok egyenlítettek (8–8), majd Ancsin kiállítása alatt kétgólos előnyt szereztek. Lékai négy gólja hozta vissza az egált (13–13), majd valamivel több mint egy perccel a szünet előtt Szöllősi kétgólosra növelte a magyar előnyt. Lékai talán a torna egyik legszebb gólját szerezve – egy labdaszerzés után saját térfeléről talált a kint álló norvég kapus fölött a hálóba – állította be a félidei eredményt (16–13). A fordulás után már nem engedte ki a kezéből az előnyt a magyar csapat. Bár az ellenfél többször felzárkózott, a vezetést már nem tudták átvenni. Negyven másodperccel a vége előtt ismét egyenlített a skandináv csapat, majd Mocsai, a magyar támadás idején, 24 másodperccel a vége előtt időt kért, ami használt, mert a legények a folytatásban megőrizték a labdát, s ezzel eldőlt továbbjutás. „Egyenletesen kézben tartottuk az összecsapást, a taktikai feladatok egy jelentős részét jól oldottuk meg, védelemben heroikusan küzdöttünk. Sajnos a második félidőben hiányoztak a lerohanásaink, és kerestük azt a formációt, amivel el tudjuk dönteni a mérkőzést. Volt egy zseniális Lékai Máté–teljesítmény, úgy gondolom, ő élete egyik legjobb mérkőzését játszotta a válogatottban” – nyilatkozta Mocsai. „Elképesztő mérkőzés volt, sajnos az első félidőben sok hibát elkövettünk védekezésben. A folytatásban már jobbak voltunk, sikeresek voltak a lerohanásaink. Gratulálok a magyar csapatnak” – mondta Robert Hedin, a norvégok szövetségi kapitánya.

A magyarok az izlandiak ellen megszerzett egy pontot viszik a herningi középdöntőbe, ahol sorrendben a macedónokkal (szombat), a házigazda és címvédő dánokkal (hétfő), illetve az osztrákokkal (szerda) találkoznak.

B csoport, 3. forduló

Magyarország – Norvégia 26–26 (16–13)

Spanyolország – Izland 33–28 (16–15).

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Izland 3, 3. Magyarország 2, 4. Norvégia 1.

Az első három jutott a középdöntőbe.

Az I-es csoport állása a középdöntőbe, a kezdés előtt

1. Spanyolország 4 pont (67–55), 2. Dánia 4 (62–50), 3. Macedónia 2, 4. Izland 1 (55–60), 5. Magyarország 1 (54–61), 6. Ausztria 0.

A csoportból az első két helyezett jut az elődöntőbe, míg a harmadik az 5. helyért játszik majd.