3 °C

Köztéri páros súlylökő viadalon volt Fischer

2018.05.10 - 12:59

Magyarország top atlétái mellett feltörekvő fiatalok, többek között az Ikarus BSÉ-nél igazolt szatmárnémeti Fischer Márk (képünkön) is meghívást kapott egy veszprémi súlylökő viadal premierjén.

Egészen különleges versenyre kapott meghívást a szatmárnémeti Fischer Márk atléta, aki így részt vehetett az első alkalommal megrendezett köztéri viadalból, az 1. Veszprémi Súlylökő Párbajon, az Óváros téren. Top atléták és feltörekvő fiatalok versenyeztek a köztéren kialakított pályán. Ott volt Magyarország első atlétika világbajnoka, Márton Anita, aki ezen a hétvégén már Sanghajban, a soron következő Gyémánt Liga versenyen áll dobókörbe, készülve a berlini Európa-bajnokságra. A mezőnyt erősítette még Zsivóczky-Farkas Györgyi fedett pályás Európa-bajnoki bronzérmes hétpróbázó, az U23-as Európa bajnok Krizsán Xénia hétpróbázó, illetve Orbán Éva magyar csúcstartó kalapácsvető. Így a 19 éves szatmári srác kiváltságos helyzetbe érezhette magát, hogy ilyen elit körben lett meghívva. Élt is a lehetőséggel, és a helyi egyesület, a VEDAC sportolójával, Péringer Márkkal párban az 5. helyen zárt a 7 páros közül. Az Ikarus BSE színeiben versenyző Fischer Márk a hat kísérletből egyszer hibázott – akárcsak csapattársa –, de a többi öt próbálkozásnál átlagban másfél, két méterrel dobott jobbat a veszprémi társánál. 16,14 méter volt a legjobb dobása, és az egyéni eredményeket tekintve a szatmári volt az 5. legjobb a 14 fős mezőnyben. Mészáros Anita, Kovács László, Fekete István és Detrik Balázs voltak jobbak ezen a megmérettetésen.

Mint ismeretes, Fischer Márk a Szatmárnémeti LPS-CSS sportolójaként több korosztályos bajnokságban szerzett aranyérmet, idén viszont átigazolt a magyarországi egyesülethez. Itt szeretné folytatni sportolói pályafutását egyetemi tanulmányai mellett.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: atletika.hu