4 °C
Vidék

Kudzsiron kapott ki a tartalékos Tasnád

2018.05.10 - 01:44

Zsinórban második mérkőzését vesztette el a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a harmadosztály ötödik csoportjában, de három fordulóval az idényzáró vége előtt még őrzi kilencedik helyét a táblázatba.

A Cristian Popa, Ovidiu Suciu edzőpáros öt alapjátékosát volt kénytelen otthon hagyni, így nem tudta vállalni a szerdai találkozót Calin Vădan, Marius Bălău, Bogdan Faur, Gabriel Cădar és Varga Markusz. A 30 éves Raul Silaghi volt az utazó keret rangidős játékosa, így a csapatkapitányi karszalagot is ő kapta meg a kudzsiri meccsen. Az erőtlen támadások alig veszélyeztették Crivăț kapuját, míg túloldalt a Fehér megyei alakulat körbe lőtte Moroz kapuját. A tasnádiak legjobbja kétségtelenül a 20 éves hálóőr volt, habár az első találatnál ő is hibázott: egy ellentámadásnál Făgărășanut kaszálta el Moroz, amiért a bíró 11-est ítélt, a büntetőt pedig a Kudzsir „ügyeletes góllövője” hibátlanul értékesített (1–0).

A szünetre végül két gólos előnyt szerzett az ellenfél: egy újabb bal oldali kontra végén Șuteu tette keresztbe a labdát a rövid sarokhoz érkező Codreának, aki zavartalanul csavarhatott a kapuba (2–0).

Fordulás után határozottabb volt az Unirea. Stanciu tíz perc alatt kétszer is megdolgoztatta a Metalurgistul kapusát, de Crivăț mindkét alkalommal hárított nagy bravúrral. Túloldalt Codrea és Făgărășanu dolgoztatták Morozt, de az eredmény már nem változott. Sőt, a játék is elfogyott mindkét oldalon, a közönséget pedig az a pillanat ébresztette fel, amikor a tasnádi térfélen bekapcsolt az öntözőberendezés. Egy perc alatt sikerült leállítani a játéktér alá épített korszerű berendezést, addig állt a játék. Bár néhány tasnádi legény a vízsugár alá merészkedett, hogy felfrissítse magát, úgy tűnik, ez sem használt nekik, ugyanis a hátra levő tíz percben már semmilyen veszélyt nem jelentettek a kudzsiri kapura.

A hazai, lénárdfalviak elleni vereség után tehát újabb bajnokit vesztett el az Unirea. Szombaton viszont meg kell szakítani ezt a sorozatot, hiszen a táblázatbeli szomszéd, a Szászrégeni Avântul érkezik Tasnádra. Amennyiben a legények nem akarnak tovább rontani a táblázatban, kötelező a győzelem, hiszen a három ponttal ötre növelik majd előnyüket a Maros megyeiekkel szemben. Az ezt követő utolsó két fordulóban pedig két nehéz ellenféllel játszik majd Tasnád: Alsógáldra utaznak, majd zárásként a Kolozsvári CFR szatellitje jön a Szatmár megyei üdülőtelepülés divíziós csapatához vendégségbe.

Liga 3, 5-ös csoport, 27. forduló

Kudzsiri Metalurgistul – Tasnádi Unirea 2–0 (2–0).

Gólszerzők: Făgărășanu (32. perc – 11-esből), Codrea (45+1.)

Unirea: Moroz – Parnău, M. Silaghi (Chifor, 78. perc), Bercean, Cubaș (Bolba, 84.), Székely, Nagy (Nemeș, 65.), Ștef, Stanciu (M. Popa, 73.), R. Silaghi, Ciul. Edzők: Cristan Popa, Ovidiu Suciu.

Kolozsvári CFR II – Magyarigeni Performanţa 3–2

Gyulafehérvári Unirea – Kolozsvári Sănătatea 0–2

Radnóti SK – Feleki FC 1–3

Alsógáldi Industria – Dési Unirea 0–1

Lénárdfalvi ACS – Kolozsvári Universitatea 0–2

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Vidombáki Viitorul 3–0 (játék nélkül)

Szabadnapos: Szászrégeni CSM Avântul