×
2024. 04 25.

Kupaezüstérmes a VSK kosárcsapata

2018.02.25 - 19:37

Elvesztette a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Román Kupa döntőjét, de megszerezte idei első érmét, az első medállt 2013 után: Marius Dobă edző tantványai a sorozat nyolcas döntőjének (Final 8 ) fináléjában, vasárnap este a házigazda Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-től kaptak ki – ebben aóz idényben harmadik alkalommal.

A mérkőzés jól kezdődött a VSK-nak, hiszen az első öt percben csak Porchia Green, Brittany Denson és Andra Mandache találtak be, a védekezés pedig remekelt, kiszorítva a Sepsi jó dobóit a kosár közeléből. Így Zoran Mikes edző 7–0-s szatmári vezetésnél kénytelen volt időt kérni és ezzel sikerült elvágni a piros-fehérek lendületét. De a háromszéki pontok továbbra is csak szabaddobásból jöttek, egyesek kissé fura bírói ítélet után (6–9).

A 11. percben talált be először a Sepsi-SIC támadásból, így a torna házigazdája Nathalie Fontaine pontjaival felzárkozott egy pontra (10–11), majd a 13. percben a svéd kosaras előnybe hozta a csapatát (12–11).

Megsokasodtak a hibák a szatmári játékba, a védekező játék hatékonysága is csökkent, így a Sepsi-SIC a 16. percig öt pontot tett a két csapat közé (22–17). Marius Dobă is úgy látta jónak, hogy időt kérjen, viszont a várt hatás nem jött, hiszen a hazaiak nyolc pontra léptek meg (25–17), majd Adrienne Webb és Kilin Tünde triplájái után a 19. percben 31–19-re vezettek.

Ez maradt az állás a szünetig, fordulás után pedig alaposan elaludt a VSK: két perc alatt tettek még hetet az előnyükhöz a háromszékiek (38–19), három és fél perc után Denson és Green triplája kevés volt. A 28. percben huszonkettővel vezetett a Sepsi-SIC (47–25) és úgy tűnt, újabb csúfos vereségbe fut bele a VSK. A bajnokság alapszakaszában ugyanis 19 és 25 pont különbséggel verte a zöld-fehér címvédő a szatmáriakat.

A szatmáriakat „kitüntetett” szigorral büntető bírók borzolták a kedélyeket, így Densont a 26. percben a negyedik személyes hiba után le kellett cserélni, hogy ne pontozódjon ki, illetve két esetben még technikai hibát is fújtak a sepsiek javára. Ezzel el is ment a kedve a VSK-nak a játéktól, és láthatóan vissza vettek a tempóból. Már a Sepsi-SIC sem erőltette a játékot, de a fáradság is kiütött, hiszen mindkét csapatnak ez volt a harmadik meccse egy hétvége alatt.

Végül mégsem volt akkora a különbség a két csapat között, a Sepsi-SIC tizennégy ponttal nyert, és 2015 és 2016 után harmadik alkalommal nyerte meg a sorozatot.

A VSK egyébként a sepsiszentgyörgyi kupa Final 8-et a Gyulafehérvári CS Universitatea elleni 69–59-es sikerrel kezdte. Ezen a mérkőzésen Green volt a mezőny legjobbja 26 pontos hatékonysággal. Az elődöntőben tarolt a VSK, 91–62-re győzte le az Aradi FCC ICIM-et, és ezúttal az újonc Denson volt az MVP, aki dupla-dupla teljesítménnyel (12 pont, 13 lepattanó) és 27 pontos hatékonysági mutatóval zárt.

Ez volt a VSK harmadik kupadöntője, viszont CSM Târgoviște, majd a Aradi ICIM is legyőzte a szatmáriakat a korábbi finálékban. Vagyis, a vasárnapi volt a klub tizenegy éves történelmében a harmadik ezüstérem a Román Kupában.

Március 3-án és 4-én következik a VSK-nak a Női Közép-Európa Liga (CEWL) négyes döntője (Final 4) Brassóban, ahol az elődöntőben a gyulafehérváriak lesznek az ellenfelek.

Román Kupa, döntő

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 62–48 (6:9, 25:10, 19:10, 12:19)

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Huțanu (0/4/1), Gödri-Părău (11/4/7), Marshall (21/10/2), Webb (8/5/1), Kress (6/9/1), Kilin (3/1/0), Stoenescu (5/4/0), Fontaine (4/4/3), Hamilton Carter (4/4/0), Dzankic. Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Uiuiu (0/2/1), Green (16/12/3), Mandache (6/1/0), Denson (5/11/2), Solopova (2/5/2), Harrison (13/3/2), Lazăr, Baltic (6/6/0). Vezetőedző: Marius Dobă.