13 °C
szórványos felhőzet

Kupagyőztes a CSM Târgovişte

2017.02.11 - 22:29

Kisebb meglepetéssel ért véget a női kosárlabda Román Kupa idénybeli kiírása, ugyanis a CSM Târgovişte 2013 után vissza tudta szerezni a trófeát.

Ez gyakorlatilag azután volt lehetséges, hogy a sepsiszentgyörgyi nyolcas döntő (Final 8) elődöntőjében egy hatalmas hajrával, az utolsó negyedben nyújtott teljesítménnyel 58–55-re legyőzte az utóbbi két kiírás győztesét, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttest.

A másik ágról a tavalyi döntős, a Brassói Olimpia érkezett, amely a papírformának megfelelő győzelmet jegyezte az elődöntőben az alsóházi Marosvásárhelyi Sirius ellen (72–57).

A döntő viszont izgalmas összecsapást hozott, illetve egészen pontosan a vége volt érdekfeszítő, hiszen a Cenk alatti alakulat a 22. percben már tizenöttel vezetett (28–43), de az utolsó pihenő előtt már csak hárompontos volt az előnye (50–53). Az utolsó negyedben fej fej mellett haladt a két alakulat, az utolsó négy perc pedig a rengeteg hibáról, eladott labdákról szólt. A 36. percben 62–63 volt az állás, három másodperccel a meccs vége előtt pedig Prorche Cherrelle Poole dobása végre betalált. A villámgyors ellentámadás végén Biljana Pesovic is célt ért, viszont a bírók a videofelvétel visszanézése után úgy látták, hogy a dobás a rendes játékidő lejárta után indult, így érvénytelenítették a brassóiak utolsó pontjait, és maradt a Târgovişte 64–63-as sikere.

Mint ismeretes, a dâmboviţai alakulat a torna negyeddöntőjében a Szatmárnémeti VSK-t verte 72–60-ra.