3 °C
Szatmárnémeti

Kupakokból formáltak kígyót

2013.04.11 - 10:19

A szatmárnémeti Ion Creangă Általános Iskola diákjai mintegy 128 000 kupakból formáltak kígyót a rendhagyó oktatási héten.

Az ökokígyó ötlete a Ion Creangă Általános Iskola sporttanárának, Szabó Tamásnak a fejéből pattant ki, ezzel nemcsak a környezetvédelem fontosságára hívta fel a figyelmet, hanem egy, daganatos megbetegedésben szenvedő kislány megsegítését is célul tűzte ki. A sporttanár a tanév kezdetén hívta fel a diákok figyelmét a rendhagyó akcióra, a diákoknak egymással versenyezve kupakokat kellett gyűjteniük, amikből a „Tudj többet, legyél jobb!” elnevezésű rendhagyó oktatási héten egy ökokígyót formáltak. „Eredetileg az udvaron terveztük a kígyó összerakását, az idő azonban közbeszólt, így a tornaterembe szorultunk” — magyarázta a tornatanár, aki szerint a gyerekek hatalmas lelkesedéssel vetették magukat úgy a gyűjtésbe, mint a kupakok számolásába. A verseny abszolút győztese az első osztályos Kallós Alexander lett, akinek 6420 kupakot sikerült összegyűjtenie október óta, második helyen a szintén első osztályos Magyar Kevin végzett, aki 5017 kupakot gyűjtött össze, harmadik pedig Illés Tamara lett 4331 kupakkal. Az akció során összesen 127 785 darab kupak gyűlt (309,90 kg) melyet egy helyi hulladékfeldolgozó üzem vesz át, amiért egy összeget juttat a beteg gyermek családjának megsegítésére. „Nemes volt a cél, és a diákok teljesítménye is elismerésre méltó, ők megmutatták, hogy összefogással gyakorlatilag bármire képesek lehetünk” — fogalmazott Szabó Tamás.