×
2024. 03 29.

Látványos győzelem a hajrában

2016.09.24 - 15:30

Megvan a három pont. A Szatmárnémeti FC Olimpia gólgazdag meccsen bizonyult jobbnak szombaton Ilfov megyei ellenfelénél. Az Academica Clinceni 3 kapott és két rúgott góllal tért haza.

Az elmúlt héten mért alacsony hőmérsékleti értékek miatt az Oli-szurkolók alaposan felkészültek a szombati mérkőzésre. A réteges öltözködés azonban hiábavalónak bizonyult, hisz a tavaszias időjárásban inkább a napszúrás fenyegette a nézőket, mintsem a megfázás. A körülmények tehát tökéletesek voltak egy futballmeccshez. A csapatok is aktívak voltak, főleg Bogdan Andone legényei, akik már a 10. percben megszerezhették volna a vezetést, ha Vasile Pop kicsivel pontosabban fejeli kapura Luduşan jobbról betekert tökéletes beadását. A 24. percben is Luduşan villant meg, de már a baloldalon, a korábbi helyzettel ellentétben azonban már a befejezés is hibátlan volt. A születésnapos Silviu Pană megajándékozta magát, illetve csapatát egy góllal. Sajnos nemcsak a hazaiak adtak munkát az eredményjelzőnél tevékenykedő személyeknek. A 35. percben az első clinceni-i helyzet gólt is eredményezett: az Oli-védelem nem tudott felszabadítani egy szöglet után, bár Anca első ízben védte Crişan lövését, de Ştefan Florin labdájába Iuhas beleért, így a szatmári hálóőrnek már csak a labdaszedő szerep jutott, de nem a kapu mögül, hanem a hálóból kellett játékba hoznia a labdát a szatmári kapusnak. A szünet után is az Olimpia jött ki magabiztosabban a pályára, még lendületesebb játékot produkálva. Az 56. percben Pană ismét megvillant, de ezúttal előkészítőként vett részt az újabb találatban. A Concordia Chiajna egykori támadója egy sarokrúgást követően tett visszautasíthatatlan ajánlatot Onicașnak, aki élt is vele, bebizonyitva, hogy nemcsak a középpályáról tud gólt lőni. Egy perccel később Anca kapus játszott a nézők idegeivel: Antohi viszonylag gyenge beadását követően a hazai hálóőr megcsúszott, de sikerült a gólvonalon tartania a labdát. A 82. percben az Olimpia megkönnyíthette volna a helyzetét, de a tizenhatosig kiválóan felépített kontra után Kanalos és Rus sem tudott Matache kapujába találni. A vendégek azonban megmutatták, hogyan kellet volna ezt csinálni. A 85. percben Costin Gheorghe beadására sem Anca, sem a védők nem reagáltak, ezért Coman úgy gondolta, hogy él a lehetőséggel, és a rövidre fejelt. Andone legénysége azonban tartotta magát az eddigi forgatókönyhöz, az egyenlítő gól után jönnie kell a válasznak is. Jött is. A 87. percben Pană szabadrúgása levágódott a sorfalról, Luduşanhoz került a labda, aki 12 méterről könyörtelenül kilőtte a hosszút. A 93. percben a vendégek újra megszerezhették volna az egyenlítést, de Coman ollója elkerülte a hazai kaput.

Jöjjön a pénz

A sajtótájékoztatón Mugur Bolohan, az Academica Clinceni edzője szerint kis szerencsével, odafigyeléssel egy ponttal távozhattak volna Szatmárnémetiből. A támadósorral elégedett volt, de a védelem továbbra sem teljesít az elvárása szerint, főleg az utolsó gólt rójja fel a védőknek, amit könnyedén elkerülhettek volna. Gratulált ugyanakkor az Olimpiának. Jó csapatnak tartja egykori csapattársa, Andone jelenlegi alakulatát, és reméli, hogy az anyagi problémák nem akadályozzák meg az Oli szabad szemmel is látható fejlődését.

Bogdan Andone örült a győzelemnek, főleg egy olyan csapat ellen, amely több élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékossal érkezett a megyeközpontba. Az elmúlt héten maximális figyelmet, és odaadást kért a fiúktól. Szerencsésnek érzi magát, hogy ilyen játékosokkal dolgozhat, akik annak ellenére is képesek kihozni magukból a maximumot, hogy lassan már négy hónapja nem kapták meg a bérüket. Arra kéri a vezetőséget, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy ez a csapat megmaradjon, és a fiúk megkapják a pénzüket. A meccs embere egyértelműen a születésnapos Silviu Pană volt, aki a feleségének és gyermekének ajánlotta a gólt.

Látványos, gólgazdag mérkőzésen 3-2-es Oli győzelem született tehát. Olyan játékosok szerezték meg az újabb három pontot a hazai alakulatnak, akik több mint három hónapja fizetetlenek. Ennek ellenére is képesek az „életüket adni” minden egyes labdáért. A kérdés tehát adja magát: hogyan reagálna ez a csapat, ha rendszeresen megkapnák azt, ami jár nekik? Reméljük, hamarosan választ kapunk rá.

Olimpia – Academica Clinceni 3-2

Olimpia: Anca-Trip - Ciul, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas, Onicaş, Rus, Pană, Pop, Muntean, Luduşan

Csere: Preda, Duruş, Villand, Kanaloş, Erdei, Feier, Tudoran Edző: Bogdan Andone

Academica: Matache, Niţu, Florin, Udrea, Perju, Antohi, Crişan, Chebac, Coman, Venţer, Lemnaru

Csere: Rudniţchi - Gojnea, Fota, Gheorghe, Predescu, Butean, Cocirlă Edző: Mugur Bolohan

Eredmények: Tatrang – Sepsi 1-1, UTA – Afumaţi 2-1, Baloteşti – Pankota 2-0, CSM Râmnicu Vâlcea – Resicabánya 5-2, Suceava – Brăila 4-0, Temesvári Poli – Luceafărul 1-3