2024. 04 24.
14 °C

Látványos meccsen VSK–vereség

2014.03.14 - 20:06

Tizenhat pontos vereséget szenvedett el pénteken a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén. A vendég BCT Alexandria 96–82-re győzött Szatmáron.

Az első félidő rendkívül kiegyenlített volt: az Orosz Andi, Cutaş, Wampler, Jones, Tarţa–Laza Eni felállásban kezdő VSK 5–7-re, majd 9–7-re vezetett, majd a két szatmári lány, Andi és Eni pontjaival az 5. percben 14–9-re vezetett a hazai csapat. Az Alexandria távoli találatokkal visszahozta a meccset, de az első negyed Desroches pontjaival zárult, így 24–23-as állásról kezdődött a következő tíz perc. Voica sportszerűtlen szabálytalansága után az ellenfél értékesítette a szabaddobásokat és a támadóelőnyt is (24–27), de Jones pontjai visszahozták a szatmári fort (28–27). Folytatódott a szoros játék a félidő végéig, de az utolsó másodpercben Stefan triplájával már az Alexandria mehetett előnnyel a pihenőre (45–47).

A szünet elvágta a VSK lendületét, és úgy tűnt, hogy a második félidőben az öltözőben maradt Éles Péter edző csapata. Stefan, Principe, Şipoş és Chivu három perc alatt tizenegyre növelték az előnyt (47–58), miközben a szatmári lányoknak semmi nem akart betalálni. A 27. percben húsz pont volt a VSK hátránya (53–73) és ekkor már sejteni lehetett, hogy a szatmáriaknak nem sikerül majd győzelemmel zárni az alapszakasz hazai mérkőzéseit. Orosz Andi triplájával sikerült tartani ezt a különbséget az utolsó tíz percre (58–78).

Pontgazdag volt az utolsó felvonás is. Jones távoli találatai visszahozták a pillanatnyi reményeket (66–80, 71–85), de a palánk alól nem sikerült labdákat szerezni, így Arnold és Stefan a 36. percig visszaállították a számukra nyugtató előnyt (73–92). Fél perccel a vége előtt ismét feljött tizennégyig a VSK (82–96), de Teodorescu pontjai zárták a mérkőzést.

A szatmári együttes jövő hétvégén játssza az alapszakasz utolsó mérkőzését, akkor a Rapid vendége lesz Bukarestben.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló

Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria 82–96 (24:23, 21:24, 13:31, 24:20).

VSK (pontok száma, lepattanók száma, gólpasszok): Orosz (20, 7, 1), Voica (0, 2, 4), Desroches (16, 16, 1), Tarţa–Laza (8, 1, 6), Jones (23, 10, 8), Wampler (15, 1, 2), Cutaş (0, 0, 1).