Látványosra sikerült Brassó legyőzése
Utoljára módositva: 2019-01-06 13:44:58

Tizenegy pontos sikerrel köszönt be 2019 első meccsén a brassóiaknak a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely ezáltal őrzi második helyét a Nemzeti Liga táblázatában.

Látványból nem volt hiány a Szatmárnémeti Városi Sportklub idénybeli tizenharmadik bajnoki mérkőzésén, amelyen megszerezte idei első, és szezonbeli kilencedik sikerét. Maikel Lopez vezetőedző tanítványai legyőzték a brassói vendégeiket, de a mostani siker nem volt olyan sima ügy. Alina Podar triplával nyitott, és gyakorlatilag ez volt az egyetlen pillanat, amikor a CSTBv Olimpia vezetett. Azonnal jött Dlesha L’loyd válasza a román lány távoli találatára, a második percben Promise Amukamara pontjai pedig megadták a mérkőzés alaphangját (9–3). Az 5. percben először mutatott hét pontos VSK-fórt az eredményjelző (17–10), és ezt a különbséget a negyed végéig sikerült őrizni.

Andra Mandache és Amukamara pontjai indították a második negyedet (33–22), viszont a szatmáriak öröme nem tartott sokáig. Hiába Lopez időkérése, a 17. percben ugyanis kettőre zárkózott fel a brassói ellenfél (40–38).

Dan Calancea vezetőedző vágta el saját játékosai lendületét, az időkérése után ugyanis Amukamara és Brittany Denson pontjai zárták a második negyedet (50–40).

Az első félidő statisztikájából érdemes kiemelni a VSK remek első tíz percét: 60 százalékos távoli (5-ből 3 találat) és 62 százalékos közeli dobópontosság, lepattanóknál 11–3-as különbséggel volt jobb a szatmári csapat. Az első félidőt 62 százalékos dobópontossággal zárta a VSK a lepattanóknál pedig 18-9 volt az állás.

Nem tett jót a szünet a csapatoknak. A 24. percben Amukamara pontjai beállították a mérkőzés legnagyobb különbségét (59-43), azonban Carla Bartee két triplája tíz pont hosszra hozta vissza a brassói csapatot (59–49). A 29. percben a CSTBv felzárkózott nyolc pontra (70–62), de az utolsó szó a VSK-é, pontosabban Oláh Andreáé volt: a szatmári lány előbb közelről talált be, majd az utolsó másodpercben megítélt három büntetőt is értékesítette, így plusz tizenháromról kezdhette az utolsó negyedet Lopez csapata (75-62).

Az utolsó felvonásban mindkét oldalon megszaporodtak a hibák. Andreea Huțanu ötödik próbálkozásra sem tudott betalálni szabaddobásból, a csapat 53 százalékra rontotta le a dobópontosságot, a lepattanók számát tekintve pedig 20-15-re nyert a Brassó a második félidőben. Mindezek ellenére az ellenfél legtöbb tizenegy pontra tudott felzárkózni, és ez maradt a különbség a végére is (90-79).

Hozta tehát a kötelezőt a VSK, viszont ezúttal is érdemes egy pillantást vetni a kispadra: a pontok számát tekintve a brassóiak jobbak voltak (10–15) úgy, hogy Lopez 5 (!) cseréi összesen 53 perc 50 másodpercet töltöttek a pályán, míg Calancea 3 (!) játékost küldött a kispadról, ők összesen 33 perc 44 másodpercet töltöttek a pályán.

Emeljünk ki pozitív statisztikai adatot is: L’loyd és Amukamara százszázalékos távoli dobópontossággal zárta a mérkőzést: 3, illetve 2 hárompontos dobása akadt be a két amerikai lánynak. Oláh Andi 50 százalékos volt: 4-ből 2 tripla találat. Mandache a kosár alatt brillírozott: 10 kétpontos dobásból 9 találat.

A második bajnoki szakasz negyedik fordulójában pihen a VSK – ráfér a csapatra. Január 19-én a kolozsváriak jönnek Szatmárra, majd egy újabb hosszú szünet után, 26-án Aradon játszik a VSK. A remények szerint addigra már Matea Tavic is bevethető lesz.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 2. szakasz, 3. forduló, Piros csoport

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTBv Olimpia 90–79 (29:22, 21:18, 25:22, 15:17).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Kádár (2/0/0), Mandache (22/1/3), Denson (20/8/3), Amukamara (20/3/7), L’loyd (16/7/7), Oláh (8/5/2), Huțanu (2/1/0), Uiuiu, Baltic (0/1/0), Pane (0/2/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

CSTBv Olimpia (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Ferenczi (6/1/2), Pesovic (24/7/4), Bartee (27/7/3), Podar (3/3/7), Arsenic (4/5/2), Filip (13/1/3), Szmutku, Al Ash Hab (2/1/2). Vezetőedző: Dan Calancea.

Kolozsvári Universitatea – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 54–96

Phoenix Știința Konstanca – CS Municipal Târgoviște 43–58