×
2024. 04 19.

Lazán játszott az ellenfél, majdnem ráfázott

2014.11.29 - 16:21

Nagy érdektelenség övezte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a szombat déli Román Kupa negyeddöntős mérkőzését: körülbelül két tucat néző foglalt helyet a lelátón, akik többnyire a játékosok hozzátartozói, barátai voltak.

A pályán az első negyedben érvényesült a papírforma, és az első negyedben 16 pontot előnyt szerzett a vendég Gyulafehérvári CSU, de a folytatásban Adriana Pricop edző tanítványai fokozatosan faragtak a hátrányból, a mérkőzés végéig hét pontra. Mindezek ellenére hatalmas csoda lenne, ha a holnapi, fehérvári visszavágón fordítani tudna a VSK. Visszatérve az érdektelenségre, jelzés értékű, hogy a klub vezetősége részéről senki, még az általános iskolás lánycsapattal Ion Creangă Kupa gyerektorna győztese, Iulian Sin technikai igazgató sem jött el a meccsre, a román szövetség honlapján megjelent online–közvetítés tanúsága szerint pedig 119–140 (!) volt a meccs végeredménye. Ha ez igaz lett volna, akkor a szatmári meccs bekerülhetett volna a rekordok könyvébe. Ehelyett Szatmár ismét a nevetség tárgyává vált.