2024. 04 27.
4 °C

Leállt Mani motorja

2016.07.14 - 11:26

Szerdán a harmadik helyen zárt, de csütörtökön egy műszaki hiba miatt egy órát vesztett a versenytávon a szatmárnémeti pilóta.

A harmadik legjobb időt tudta motorozni Gyenes „Mani” Emánuel a Nagyszeben környékén zajló 13. Red Bull Romaniacs hard-enduro megmérettetés első versenynapján, szerdán. A világ legnehezebb szakági versenyének tartott motoros viadalon a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team pilótája a 47. helyről vágott neki szerdai távnak és a silver kategória harmadik idejét jegyezte. A szakaszt az összetettben is vezető brit Andrew Noakley nyerte, mögötte második lett az összetett táblázatban is második új-zélandi Angus Macdonald. Mani ezzel az összetett ötödik helyére zárkózott fel, de tegnap peches volt: csütörtökön, 10 kilométerre a rajttól leállt a szatmári motorkerékpárja. „A gyújtással voltak gondok, remélem sikerül megjavítani a gépet, hogy folytathassam a verseny” — írta hivatalos Facebook-oldalán Mani. A műszaki csapat „összerakta” a gépet, így a szatmári folytatni tudta a versenyt, és bár jó tempót motorozott, a kényszerszünet alatt több mint órát vesztett, így hatalmas hátránnyal érkezett meg délután 14 óra előtt a célba. Egyelőre úgy tűnik, hogy az első negyvenötben van a napi időeredménye, a hivatalos eredményeket csak este közölnek a szervezők. A Red Bull Romaniacs utolsó fordulóját szombaton rendezik.

Mani egyébként 2005-ben és 2006-ban – a szatmári Oláh László oldalán – nyerte meg a Red Bull Romaniacs 2., illetve 3. kiírásában a Expert Team kategóriát, 2009-ben és 2013-ban pedig második lett az Expert kategória egyéni versenyében. Mindezek ellenére a nyolcszoros enduro- és hétszeres endurocross-bajnok hangsúlyozza, a hard-enduro nem az a „műfaj”, amely fekszik neki. Idén nem is készült külön erre a versenyre, ezért csak a tisztes helytállás a célja.