×
2024. 03 28.

Lebőgés Sepsiszentgyörgyön

2014.11.16 - 06:00

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC 34–4-re vezetett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapat ellen a szombati bajnoki mérkőzés első tíz perce után. Így még soha nem alázták meg a VSK-t.

Valeriu Neagu, a Szatmárnémeti VSK elnöke ezúttal is a homokba dugja a fejét és nem vállalja a felelősséget tettéért, amikor a bajnoki rajt előtt, nyilvánvaló romboló szándékkal belenyúlt a női kosárlabdacsapat szakmai stábjának a felállásába és kiadta Éles Péter edző útját. Természetesen nem ez volt az egyetlen romboló döntése, mivel elzavarta Szatmárról a csapat sikeredzőjét, Dan Fleşeriut is. Neagu szerint nem volt eredményes egyik edző sem. A szombati bajnoki után viszont mi lehet a mentség? Ily módon még egy csapat sem alázta meg a VSK-t: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC elleni bajnoki első tíz perce után ugyanis 34–4-es állást mutatott az eredményjelző, és ezután csak azért nem folytatta a háromszéki alakulat az alázást, mivel Zoran Mikes, a házigazdák vezetőedzője ifi játékosaival folytatta a meccset. Orosz Andinak és társainak a kispadról semmilyen segítség nem jött. Az eddig még csak iskolai diákcsapatokkal foglalkozó Iulian Sin „rátermettsége”, illetve Adriana Pricop tanácstalansága rányomta a bélyegét a csapat játékára, így csak porhintés volt, hogy a következő három negyedben csak tizenhárommal tudta növelni a különbséget az 1100 néző előtt játszó hazaiak. A statisztika szerint a VSK 7 pontos hatékonysági mutatóval zárta a meccset, ugyanez az adat a Sepsinél 115-öt mutat.

Ezt a mérkőzést nem is szeretnénk tovább boncolgatni, de azért elvárás, hogy szerdán, a Rapid otthonában nyerjenek, hogy legalább a jelenlegi tizedik pozíciót őrizzék meg az alapszakasz táblázatában.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 11. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC – Szatmárnémeti VSK 88–42 (34:4, 20:17, 23:10, 11:11).

VSK: Adams 7 pont, Orosz–Oláh 9, Voica 3, Szmutku, 3, Ferenczi 3, Manta, Radovics 2, Tarța-Laza 7, Ross 8.