gyenge köd

Leeresztett a FCSB-lufi, második helyről jutottak tovább

2017.12.08 - 03:58

Azt követően, hogy biztossá vált a továbbjutás, a FCSB csapata csalódást keltő teljesítményt nyújt a labdarúgó Európa Liga csoportkörében.

A Hapoel Beer-Seva együttesével idehaza ikszelt, majd kikapott a Viktoria Plzen otthonában, végül csütörtökön Bukarestben ajándékozta meg három ponttal a vendég Luganot. Így az első helyet sem sikerült megőrizni a G-csoportban, hiszen a záró forduló másik találkozóján a Plzen simán nyert Izraelben.

A bukaresti találkozó gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött, ugyanis Fabio Daprela már a 3. percben vezetéshez juttatta a svájciakat: egy mentést követően a vendégek játékosa bikázott Daniel Vlad kapujába, védhetetlenül (0–1). A következő húsz percben a Lugano a montenegrói játékvezetőnek, Nikola Dabanovicsnek is megköszönheti, hogy nem változott az eredmény, ugyanis a sípmester alaposan benézett két szabálytalanságot, amelyet a svájciak a saját 16-osukon belül vétettek: előbb Florin Tănase fejét „szedték le”, majd Júnior Moraist kaszálták el, de egyszer sem fújt büntetőt a bíró. Elcsépelt, de csütörtök este igaznak bizonyult a mondás: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A 32. percben ugyanis Vécsei Bálint a FCSB kapuja előtt remek labdaátvétel után gyönyörűen lőtte ki a hosszú sarkot (0–2).

Fordulás után megélénkült a FCSB játéka is, egyre veszélyesebbek voltak az ellenfél kapujára, azonban a Lugano védelme csak egyszer ingott meg: Harlem Gnohéré lövésébe ért bele egy svájci játékos, az irányt váltó labda pedig becsapta a David Da Costát (1–2). Még lett volna idő egyenlíteni, viszont többet nem hibáztak a vendégek, így az eredmény sem változott.

Februárban folytatás a FCSB-nek a Európa Ligában, viszont kérdéses, hogy mennyire tud majd visszarázódni a legénység azok után, hogy az utóbbi egy hónapban nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak a honi bajnokságban és a nemzetközi porondon is.

A következő szakasz sorsolására december 11-én, a svájci Nyonban kerül sor, a legjobb 16 közé jutásért rendezett 1. mérkőzések időpontja pedig jövő év február 15.