2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Legyőzte a Minaurt a VSK Olimpia

2019.02.13 - 16:57

Nyírbátorban rendezett felkészülési mérkőzésen verte a harmadosztály egyik legjobbját a negyedosztályos VSK Olimpia. A legyőzött nagybányaiak 23-án jönnek a szatmári visszavágóra.

Nagyot szólt a Szatmárnémeti VSK Olimpia labdarúgócsapatának a Nagybányai Minaur elleni győzelme még akkor is, ha a két együttes felkészülési időszakban mérkőzött meg egymással szerda délben Nyírbátorban.

Mindkét együttes osztályváltásra készül, és ennek tükrében szervezte és erősítette játékoskeretét a téli vakáció során. A különbség az, hogy a szatmáriak a harmadosztályba, míg a máramarosiak a második vonalba való feljutást tűzték ki célként az idény végére. Dorin Toma edző ezért élvonalbeli rutinnal rendelkező srácokat is szerződtetett Nagybányára, mivel csapatának öt pont hátrányt is le kell dolgoznia a Liga 3 5. csoportjában, ahol jelenleg a második helyen áll az AFC Fotbal Comuna Lénárdfalva mögött. Egyike ezeknek a játékosoknak nyitotta szerdai gólparádét: a Minaur mezében játszó szatmárnémeti Ciprian Brata talált be szabadrúgásból Curileac kapujába (0–1). Két kontrából két perc alatt fordított a VSK Olimpia: a 19. percben Faur, majd a 21. percben Bogdan Nyilvan volt eredményes (2–1). Úgy tűnt, hogy ez marad az eredmény az első félidőben, azonban a harmadosztályos nagybányaiak egyszer még egyenlítettek, így 2–2-ről kezdődhetett az utolsó negyvenöt perc. Nem sokáig maradt ez az állás, ugyanis Cădar 25 méteres torpedóját nem tudta hárítani Bota (3–2). A 63. percben újabb ellentámadás zárult szatmári góllal, ezúttal Răzvan Nyilvan volt eredményes (4–2). Ekkor már a Dorin Toma belátta, hogy csapatának elúszott ez a meccs, és lehívta pihenni alapjátékosait, akik március 2-án már bajnoki meccset kell majd játsszanak. Ráadásként Vădan fejelt a kapuba egy szögletből érkező labdát, így 5–2-es szatmári sikerrel zárult a felkészülési mérkőzés.

„Jó csapatot vertünk, de mi is jól álltunk a pályán. A kemény erőnléti alapozás meghozta a gyümölcsét, látszik, hogy Radu Achim komolyan végzi a munkáját a csapatnál — nyilatkozta lapunknak a VSK Olimpia vezetőedzője, Ritli Zoltán. — Egyéni hibákból kaptuk a két gól, ezeken még dolgozni kell. De én mindent összevetve, elégedett vagyok a fiúk teljesítményével” — értékelt a szakvezető, akinek csapat február 23-án játssza majd a visszavágót Szatmáron.

Szombaton 11 órától Apában a Victoria ellen (Liga 4, A-csoport, 5. hely) játssza következő felkészülési találkozóját a VSK Olimpia (Liga 4, B-csoport, 1. hely). Ritli elmondta, ezen a találkozón olyan srácok is lehetőséget kapnak, akik tegnap nem játszottak Nyírbátorban. Van honnan válogatni, hiszen jelenleg 23 fős kerettel készül a szatmárnémeti alakulat.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti VSK Olimpia – Nagybányai Minaur 5–2 (2–2). Szatmári gólszerzők: Faur, Bogdan Nyilvan, Cădar, Rareş Nyilvan, Vădan.

VSK Olimpia: Curileac – Simon, Vădan, Doroş – Faur, Schwarzkopf, Bordac, Ionescu – R. Nyilvan, Cădar, B. Nyilvan.

Cserék: Oşan – Ritli, R. Pop, Nagy, Jakab, Chifor.

Vezetőedző: Ritli Zoltán.