2024. 04 25.

Legyőzte a VSK a galaciakat

2014.12.12 - 19:55

Szombaton 11 órától a resicabányaiak ellen a kézilabdázók játszanak a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben.

Csak a mérkőzés utolsó másfél perce volt szoros a Szatmárnémeti VSK – Galaci Phoenix női kosárlabda bajnoki mérkőzésen, a hazaiak ugyanis végig jól játszottak és irányítottak. Két és fél perc után 9–0 volt az állás, hát perccel később pedig 11 volt a szatmári for (19–8), amit a negyed végéig sikerült még kettővel növelni a csapatkapitány Orosz–Oláh Andreea vezérletével (25–12). A folytatásban is remekeltek a szatmári lányok, így a galaciak csak egy pontot tudtak faragni a hátrányukból (45–33). A fordulást követően az Orosz–Oláh, Flavia Ferenczi, Asley Adams trió rászámolt az ellenfelére (65–47), de az amerikai 8 perccel a vége előtt kipontozódott. Ez megérződött a VSK játékán, de ezzel együtt a Phoenix csak arra volt képes, hogy faragjon a hátrányából (82–79), de nem tudta elrontani a szatmáriak örömét (86–80).

Szombaton 11 órától a VSK férfi kézilabdacsapata az éllovas, és eddig százszázalékos Resicabányai HC Adrian Petrea ellen játszik az A–osztályos bajnokság őszi idényének utolsó, 13. fordulójában. A női röplabda–együttes Bukarestben, a rendkívül erős, de csak a negyedik helyen álló CSM ellen játszik az élvonal őszi szezonjának utolsó előtti, 10. fordulójában.