×
2024. 04 26.

Legyőzte a VSK a Sepsi-SIC-et

2018.04.26 - 21:48

Kiélezett csatában sikerült nyolc ponttal vernie a VSK-nak csütörtökön idehaza a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapatát, így a Szatmárnémeti női kosárlabdacsapata elhalasztotta a csütörtökre „tervezett” bajnoki avatót. Pénteken 18 órától játssza a két csapat a negyedik összecsapást.

Harcias, odaadó játékkal és taktikailag remek teljesítményt nyújtva a Szatmárnémeti VSK megszerezte első győzelmét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-kel szemben, és ez most annyit jelent, hogy a Nemzeti Liga döntője tovább tart, pénteken a negyedik párharcot rendezik, és ennek is a szatmári Both Katalin Sportterem lesz a helyszíne.

Már az első félidő is remek, döntőhöz méltó csatát hozott. A lelátón a néhány tucatnyi háromszéki szurkoló mellett a több száz szatmári drukker buzdította kedvenceit, így nagy mérkőzéshez méltó volt a hangulat is.

A második percben a vezetést is átvette a VSK (4–2), de két perccel később már a vendégeké volt a hárompontos fór (6–9). Nem maradt így sokáig, mert Denson és Mandache a következő két percben egy 7–0-s sorozattal négyet tett a két csapat közé (13–9). Az első tíz perc 17–17-es állása jól tükrözte a meccs képét, ami a következő tíz percben sem sem változott, de ezúttal a szentgyörgyieken volt a sor, hogy néggyel vezessenek (24–28, 17. perc). Kettő maradt a vendégelőnyből a szünetig (34–36), a tizenöt perces pihenő pedig kiváló alkalom volt, hogy Mandache összeszedje magát: visszatért, és tíz pontot szórt a harmadik negyedben. Solopova, Denson és Baltic is hozzátette a magáét, így a szatmári csapat mínusz kettőről fordítva plusz hárommal kezdhette a rendes játékidő záró tíz percét (51–48).

Mandache és Denson pontjai nyitották a negyedik negyedet, ezzel be is állította a VSK a meccs addigi legnagyobb különbségét: 55–48. A VSK azonban nem tudta tartani az előnyét, a Sepsi-SIC kétperces, 7–0-s sorozata után így Marius Dobă edző is időt kért. Izzott a levegő, és a pályán is pokoli taktikai csata zajlott. A Sepsi feladta a szoros védekezést, és inkább a 6,25 méteres vonalra felállva próbálta távol tartani a VSK játékosait a palánktól. Így percekig változatlan maradt az állás, mígnem a 37. percben Harrison megtörte a jeget.

Solopovának két és fél perccel a vége előtt még megremegett a keze a két szabaddobásnál, de másfél perccel a vége előtt behúzta a meccset a litván. Zárásként pedig — stílusosan — félpályás triplával beállította a 68–60-as végeredményt, így a bajnokavatás még várat magára.

Zúgott a lelátón a „CSM, CSM!” (VSK, VSK!), a háromszéki szurkolók pedig csendben könyvelték el azt, hogy kedvenceik idén először kaptak ki a szatmári együttestől, mégpedig egy számukra fájdalmas pillanatban.

Pénteken 18 órától tehát folytatás a Both Katalin Sportteremben. Három nyert mérkőzésig tart a bajnoki döntő, a VSK tegnapi győzelmével pedig 2–1 az állás a Sepsi-SIC javára. A szatmári közönségnek volt oka ünnepelni: attól függetlenül, hogy mi lesz a finálé végeredménye, láthattuk küzdeni és igazán jól játszani a VSK játékosait. Szép volt, lányok!

A csütörtöki mérkőzéshez még hozzátartoznak a szatmárnémeti mazsorett-lányok: a Csik Elvira által felkészített Passion 4 Sport lányai a szünetekben mutatták be tudásuk legjavát, a szatmáriak pedig tapssal jutalmazta a műsorukat.

Női kosárlabda, rájátszás, döntő, 3. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 68–60 (17:17, 17:19, 17:12, 17:12). Vezetőedző: Marius Dobă.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (5/7/5), Sfîrlea, Mandache (18/7/2), Denson (18/6/5), Harrison (8/6/4), Uiuiu (3/2/0), Solopova (14/3/4), Baltic (2/2/0).

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (11/6/2), Marshall (11/8/3), Mijovic (15/6/0), Gödri-Părău (8/6/5), Neagu (3/2/0), Kilin, Carter (7/4/0), Dzankic, Kress (0/4/2), Stoenescu (3/2/1), Huţanu (2/1/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.