erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Legyőzte Serena Williamst, már a top 15-ben van

2019.08.12 - 08:21

Serena Williams mindössze négy játék után feladta a 2,83 millió dollár összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna döntőjét, amelynek győztese a romániai származású, 19 éves kanadai Bianca Andreescu (képünkön) lett.

A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Williams 1:1 után elveszítette adogatójátékát, majd a pihenőt követően Andreescu hozta a sajátját, amikor Williams visszaült a székére, s könnyeivel küszködve jelezte, hogy hátfájdalmai miatt nem tudja folytatni a meccset.

A 19 éves kanadai teniszező – aki próbálta vigasztalni az amerikai sztárt – Indian Wells után a második nagy tornáját nyerte meg idén.

A várakozásnak megfelelően Andreescu óriásit lépett előre a világrangsorban is: a hétfőn frissített táblázatban a 14. helyre lett sorolva. A kanadai román lány tavaly a legjobb 200-ban sem volt benne, két hónappal ezelőtt pedig először került be a legjobb 30 közé, ma pedig a világ legjobbjaival van egy oldalon.

A WTA-táblázatban egyébként az első helyet a japán 21 éves Naomi Osaka szerezte vissza a 23 éves brit Ashleigh Barty-tól. A harmadik pozíciót továbbra is a cseh Karolina Pliskova foglalja el, míg a konstancai Simona Halep őrzi a 4. helyét. Serena Williams két helyet javítva a 8. pozícióba jött fel.

Arról már beszámoltunk, Halep elveszítheti a helyét a top 5-ben, amennyiben a ma kezdődő cincinnati tornán a holland Kiki Bertens vagy a cseh Petra Kvitova jobb eredményt ér el. Mint ismeretes, Halep megsérült Torontóban, az egyesült államokbeli WTA-tornán pedig csütörtökön kezdhet.

A férfiaknál a címvédő Rafael Nadal győzelmével zárult a montreali kemény pályás torna, miután a spanyol mindössze 71 perc alatt, két szettben legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet. Nadal ezzel karrierje során először tudta megvédeni címét egy kemény pályás tornán, összességében pedig 83. ATP-tornagyőzelmét aratta.