2024. 04 26.
3 °C

Lejáratta magát a VSK

2015.01.21 - 18:38

Huszonnyolc pontos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata Temesváron.

Szétesett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda–együttesének a játéka a csapatkapitány, Orosz–Oláh Andreea távozásával. Szerdán, a Temesvári Daznio otthonában rendezett bajnoki mérkőzés első húsz percében ugyanis egy irányban zajlott a játék, a szatmáriak amatőr csapathoz hasonlítható meccset produkáltak. Pricop, Manta, Tarţa–Laza, Ferenczi, Voica felállásban kezdett a VSK, de az első két negyedben összesen 15 pontot szereztek, ebből tizenegyet a második negyedben. A szünet után ébredtek a lányok, és kihasználva az ellenfél visszaesését sikerült tartani a huszonhét pontos hátrányt (63–36). Tarţa–Laza Enikő egyedül tartotta a lépést az bánságiakkal, így a 35. percig már csak huszonegy volt a szatmári hátrány (71–50). Igaz, az ellenfél továbbra sem erőltette a játékot, hiszen látható volt, hogy a VSK-ban sem volt már erő, hogy fordítani tudjon az utolsó öt percben. Pesovic és Maksimovic biztos keze nyugtatólag hatott a Danzio játékára, így a szatmáriak nem tudták húsz alá tornázni a különbséget. Végül huszonnyolc ponttal kapott ki a VSK, amely – az első félidő játékát tekintve – egy elfogadható eredmény.

Vasárnap, a 20. forduló mérkőzésére az Aradi ICIM érkezik a Both Katalin Sportterembe és elképzelhetetlen, hogy a szatmári alakulat pontokat tudjon szerezni a bajnoki döntőre hajtó Maros–parti együttessel szemben.

Mint ismeretes, Orosz–Oláh Andi hétfőn csatlakozott a bajnoki címvédő CSM Târgovişte csapatához.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló

Temesvári Danzio – Szatmárnémeti VSK 84–56 (17:4, 24:11, 22:21, 21:20).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Voica (8, 2, 5), Szmutku (4, 1, 0), Ferenczi (2, 1, 2), Vasile, Manta (6, 4, 0), Pricop (10, 2, 3), Tarţa–Laza (26, 1, 1).