×
2024. 03 29.

Lemészárolta a PSG a Barcát

2017.02.15 - 03:29

Hatalmas meglepetés Párizsban: a Paris Saint-Germain álomfutballal 4–0-ra legyőzte az FC Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi játéknapján.

A párizsiakban tombolt a játékkedv, az első negyedórában kis híján felbillent a pálya. A kapu előtt azonban túlzott volt az izgalom, a francia csapat játékosai a legkecsegtetőbb helyzetekből sem voltak képesek a kapuba találni. Végük a születésnapos Ángel Di María 20 méteres szabadrúgása beakadt a bal felsőbe (1–0). Ezt követően a vendégek szép lassan egyenlítettek – de csak labdabirtoklásban. Volt esély az 1–1-re is, azonban a 27. percben a jobb oldalon ziccerbe keveredő André Gomes lövését Kevin Trapp lábbal védte. Azonban szünet előtt Lionel Messi labdát vesztett Rabiot-val szemben a felezővonal táján, és már robbant is a párizsi henger, és Marco Verratti labdájából Julian Draxler a jobbösszekötő helyéről bevágta a második hazai gólt (2–0). Draxler egyébként nemcsak a BL-ben, hanem a francia bajnokságban és a Francia Kupában is góllal tette emlékezetessé első PSG-meccsét. Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője nem cserélt, az első félidőben csőd közeli állapotba kerülő embereitől várta legalább a létfontosságú idegenbeli gól megszerzését – ehelyett megint Di María következett! Az 55. percben a 29. születésnapját ünneplő argentin támadó remek testcselt követően ballal a bal felső sarokba kanyarított a tizenhatos előteréből (3–0). Abel Balbo (1999, Fiorentina) után Di María a második argentin, aki két gólt szerzett a Barcelona ellen a BL-ben. S még nem volt vége. Amikor már-már áttöréssel fenyegettek a Barca, a PSG másik szülinaposa, a 30 éves Edinson Cavani is a kapuba talált: a 72. percbeli kontra során az uruguayi jobbal a rövid sarokba bombázott (4–0). A Milan, a Dinamo Kijev, a Valencia, a Chelsea és a Bayern München után a PSG a hatodik klub, amelyik négy gólt szerzett a Barca ellen a BL-ben. Most is ez maradt a végeredmény. Visszavágó március 8-án, de helytelen lenne azt állítani, hogy a párizsiaknak csak formalitás lenne a retúr, mert a Barcelona azért a Barcelona. De nem árt tudni: négy- vagy többgólos hátrányból kezdve a visszavágót még egyetlen csapatnak sem sikerült továbbjutnia a BL egyenes kieséses szakaszában.

A nap másik mérkőzésén a Benfica hazai pályán 1–0-ra legyőzte a rengeteget hibázó Borussia Dortmundot. Az első játékrészben inkább a Dortmund irányított, veszélyesebb volt, gól nélkül azonban ez a teljesítmény semmit sem ért, mert három perccel a fordulást követően Kosztasz Mitroglu találatával előnybe kerültek a hazaiak: Luisao fejesét védte volna Roman Bürki, a berobbanó görög azonban elvette előle a labdát, és bevette az üres kaput (1–0). Nem sokkal később meg volt az egyenlítési lehetőség, csakhogy Pierre-Emerick Aubameyang gyakorlatilag a kapusba lőtte a büntetőt.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Paris Saint-Germain – FC Barcelona 4–0 (Di María 18. perc, 55., Draxler 40., Cavani 72.)

Benfica – Borussia Dortmund 1–0 (Mitroglu 48.).