2024. 04 19.
Vidék

Lénárdfalván nyert Tasnád

2017.08.13 - 15:03

Leendő harmadosztályos csoportellenféllel, a Lénárdfalvi ACS csapatával játszott szombaton barátságos mérkőzést a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, amely gyakorlatilag ezzel zárta az egyhetes edzőtábort.

Marius Botan edző legénysége Cădar és Vădan találataival fordítottak és nyertek 2–1-re idegenben.

Az első félidőben egyértelmű volt a hazai mezőnyfölény. A tasnádiak Mureșan révén veszélyeztettek, de a Pusztadaróci Recoltától hozott támadó középpályás hatalmas ziccert hagyott ki. A házigazdák viszont egy védelmi hiba után vezetést szereztek (1–0), de fordulás után nem tudták megőrizni az előnyüket. A csereként beállt Mădălin Bolba előbb jobb oldalon két védő kicselezése után készítette le a labdát Cădarnak – aki kilőtte az ellenfél kapujának a jobb alsó sarkát (1–1) –, majd kiharcolt egy 11-est, amelyet Vădan értékesített (1–2).

A máramarosiak ezután „átköltöztek” a tasnádi térfélre, de Cherecheș „bezárta” az Unirea kapuját. A hajrában viszont növelhette volna előnyét a szatmári alakulat, amikor Babiciu indította kontrára Verest, aki azonban túlbonyolította a helyzetet ahelyett, hogy ziccerből gólt rúgott volna.

Hétfőn utolsó felkészülési meccsét játssza az Unirea: Nagybányán a Minerul vendége lesz. Vasárnap már élesbe megy a játék, hiszen Nagykárolyban a megyei Szuperkupa lesz a tét a Luceafărul Decebal elleni találkozón.

Felkészülési mérkőzésen

Lénárdfalvi ACS – Tasnádi Unirea 1–2 (1–0). Tasnádi gólszerzők: Cădar, Vădan (11-esből).

Unirea: Băican (csere: Cherecheș) – Vădan, Turdan, Mario Silaghi, Moș, Székely, Stanciu (Raul Silaghi), Mureșan (Creț), Ciul (Babiciu), Cădar (Bolba), Bercean (Veres).