×
2024. 04 27.

Lépéselőnyben a Bayern, ikszelt a Barca

2013.04.03 - 12:12

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek első játéknapján, kedden a Bayern München legyőzte a Juventust, az FC Barcelona pedig döntetlent játszott a Paris Saint–Germain otthonában.

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán a német bajnokságot már elvileg megnyerő Bayern München az olasz pontvadászatot vezető Juventust fogadta. A végig fölényben játszó bajorok egy villámgóllal és egy lesgyanús előzmények után született találattal kétgólos előnyt harcoltak ki, így kényelmes helyzetből várhatják a visszavágót.

A bayernek egyébként ez volt a 150. győzelme az európai kupákban.

„Nagyon boldogok vagyunk, olasz csapat ellen nullára nyerni mindig örömmel tölt el, és külön elégedett vagyok azzal, ahogyan ezt a győzelmet kivívtuk. Régóta magas színvonalon teljesítünk, ezúttal is abszolúte kontrolláltuk a mérkőzést, ráadásul az olasz bajnok ellen. Csapatom egyik legjobb játékát láthattuk most!” – értékelt elégedetten a hazaiak mestere, Jupp Heynckes.

Franz Beckenbauer, a Bayern München tiszteletbeli elnöke szerint Gianluigi Buffon nagyot hibázott az első gólnál, David Alaba megpattanó lövésénél. „Alaba százhúsz méterről talált a kapuba, Buffon nyugdíjasnak tűnt a lövésnél. Remélem, nem haragszanak meg, de ezt a lövést védenie kellett volna” – mondta a német „császár”.

A játéknap másik mérkőzésén, Párizsban nem bírt egymással a házigazda francia Paris Saint–Germain és a spanyol FC Barcelona. A vendégek Lionel Messi és Xavi Hernández góljával kétszer vezettek, a PSG azonban kétszer egyenlített. A fél óráig kimondottan veszélyes, utána elszürkülő házigazdáktól a 80. percben Zlatan Ibrahimovic, a 94. percben pedig Blaise Matuidi volt eredményes.

Messit egyébként sérülés miatt a szünetben le kellett cserélni. „Messi jobb combjának hajlítóizma sérült meg. Szerdán vizsgáljuk meg alaposabban, ezután derül ki, pontosan milyen súlyos a sérülése” – adott rövid tájékoztatást argentin támadójáról a Barcelona a Twitteren. De nem Messi volt a Barca egyetlen sérültje kedden este: a sport.es információi szerint Javier Mascherano hat hétre dőlt ki!

A keddi találkozók visszavágóit egyébként április 10-én rendezik.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Paris Saint–Germain – FC Barcelona 2–2 (Ibrahimovic 80. perc, Matuidi 90+4., illetve Messi 38., Xavi 89. – 11-esből)

Bayern München – Juventus 2–0 (Alaba 1., Müller 63.).