14 °C

Leszerepeltek a kézilabdázók

2014.03.16 - 16:00

A VSK kézilabdázóinak ötlettelen játéka egyáltalán nem biztató a jövőre nézve, így nem is lehet a sportág szatmári perspektíváiról beszélni.

Kritikán aluli teljesítménnyel vesztette el a vasárnapi másodosztályos bajnoki mérkőzést a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata a vendég HC Argeş Piteşti-el szemben. Nicolae Istrate edző legénysége Ungar gólja után vezetett 1–0-ra, majd az ellenfél átvette az irányítást és végig kezébe tartotta a mérkőzést. Egyedül Cioroiu érdemelhet dicséretet a hazai csapatból, aki sérülten két hetest védett, emellett további hat védése volt a 15 perc alatt, amennyit játszott. Talán csak neki köszönheti Istrate, hogy csapata nem bőgött le még jobban a vasárnapi, derbinek nevezett meccsen. Győzelem esetén ugyanis a VSK feljebb léphetett volna a B csoport táblázatában, megelőzve a tegnapi ellenfelét.

A szatmári legények még kettős emberelőnyben sem voltak képesek gólt dobni, az Argeş viszont négy mezőnyjátékossal is betalált. Ugyanakkor két hetesből egyet sem sikerült értékesíteni (Moraru és Jurj hibázott).

Az első félidőben egyébként négy góllal is vezetett már az ellenfél (5–9, 7–11, 8–12), de szünetig kettőre faragta hátrányát a VSK (10–12), a második játékrészben pedig hét gólos fornál hagyott alább az Argeş lendülete (12–19).

A tribünben több szakember is helyt foglalt és fejüket fogva nézték a szatmáriak tétlenkedését: „Kilátástalan ez a játék, ez nem elfogadható, a sportág kicsúfolása, amit ezek a játékosok mutatnak és amit az edző művel” – szólt az egybehangzó vélemény. Istrate egyébként többször hangoztatta, hogy fiatalokra, a jövőre építene, viszont a mai meccset tekintve bátor vállalkozásnak tűnik, hogy ilyen felállásban a szatmári kézilabda jövőjéről beszéljünk...

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 17. forduló

Szatmárnémeti VSK – HC Argeş Piteşti 21–26 (10–12).

VSK: Pogyină 7 védés, Cioroiu 8 védés (ebből 2 hétméteres) – Mateş 3 gól, Ungar 1, Clipea 4, Morar 4, Pop A. 1, Jurj 5, Mureşan, Tătăran 1, Ciaca 2, Santeiu, Pop R.