2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Levegőhöz jutott az Oli, verte a Vâlceát

2014.03.29 - 15:42

Nagyon fontos győzelmet aratott szombaton a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, amely 2-1-re verte a vendég CSM Râmnicu Vâlceát a Liga 2 huszadik fordulójának a mérkőzésén.

A Vâlcea árnyéka sem volt a feljútásra is esélyes csapatnak, de a szatmári legények is nagy odaadással játszottak. Az első perctől nyomás alatt tartották az ellenfelet és az első öt percben Iuhas, Bujor és Roghină is célba vették Popescu kapuját, igaz, a lövések a lécet sem találták el. A 14. percben azonban Iuhas már nem hizábott: a hátvéd Gavrilescu szögletéből fejelt a kapuba (1-0). Az Olimpia mezőnyfölényéből a félidő hajrájában sikerült felszabadulnia az ellenfélnek, majd Geantă szabadrúgása jelentett némi veszélyt Anca-Trip kapujára. A fordulás után az ellenfél tűnt határozottabbnak, így a szatmári hálóőrnek is több munkája akadt, Geantă volt veszélyes a kapura. Mégis, a gól Popescu kapujánál született: ezúttal Bujor emelt szögletből, és ismét a csapatkapitány érkezett a labdára, aki ismét fejjel küldte a lasztit a hálóba (2-0).

Ezután védekezőjátékra állt fel az Olimpia és jól zártak. Egyetlen hibát követtek el, a 87. percben, amikor Da Silva szögleténél Deaconescu zavartalanul fejelhetett a kapuba (2-1). Az egyenlítő találat már nem jött, így maradt a szatmári győzelem, amellyel Csik Tibor vezetőedző marad az első hatban a 2-es Csoportban.

„Gratulálok a fiúknak, büszke vagyok rájuk. Ma (szombat - szerk. megj.) szívvel lélekkel játszottak. Nagy szükségünk volt erre a győzelemre” - nyilatkozta Csik Tibi, aki ismét változtatott a kezdő tizenegyben: az újonc Rus bemutatkozhatott, Roghină pedig majdnem végig játszotta a meccset. „Talán az ellenfélnek okozott meglepetést a kezdőcsapatunk. Én számítottam rá, hogy mind jól fognak teljesíteni. A srácok bizonyították, hogy a keretből bárkire, bármikor számíthatok. Ez egy jól összeállt csapat. Valemennyien kapnak játéklehetőséget az idény végéig” - tette hozzá a szakvezető.

„Elsősorban a győzelemnek örülök, de természetesen az is jó, hogy két gólt sikerült szereznem - mondta a találkozót követő sajtótájékoztatón Cosmin Iuhas. - Ezen a meccsen bizonyítottuk, hogy van tartásunk, erőnlétileg is jól állunk. Meccsről meccsre jobban játszunk, nem véletlen, hogy az első hatban vagyunk. És ki tudja, hol állnak ez a csapat, ha felkészülési feltételeink is lennének. Sokkal nagyobb figyelmet érdemel az Olimpia, hiszen láthatjuk, mennyi tehetséges játékos nevelkedik itt” - tette hozzá a csapatkapitány.

A Vâlcea vezetőedzője, Claudiu Niculescu szerint a csapata nagyon gyengén játszott, és ezzel hozta fel a play-off-ba az Olimpia FC-t is. „Gratulálok az ellenfélnek, de mi nagyon gyengén játszottunk ma. Ilyen teljesítménnyel hoztuk fel az első hatban a Resicát, most pedig az Olimpiát is. Az első mérkőzésen, amikor hazai pályán játszottunk 3-0-ra nyertünk. Ahhoz képest a szatmáriak nem sok újat mutattak, mi viszont semmit nem játszottunk” - nyilatkozta Niculescu.

A következő fordulóban, április 5-én Mioveniben játszik az Olimpia FC, ahonnan - sárga lapos eltiltás miatt - hiányzoni fog a szatmári keretből Gavrilescu és Bujor.

Nem játszották a FCU - UTA meccset

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) egyébként vasárnapra tette a FCU Craiova – Aradi UTA találkozót, azonban a házigazdák nem jelentek meg. Adrian Mititelu üzletember jelezte, visszalép a bajnokságból, mindezek ellenére a FRF programálta az együttest az UTA elleni találkozóra. Mivel ez a második bajnoki, amelyen nem jelenik meg a FCU, ezért a FRF kizárja az olténiai együttest, és a visszavágók összes mérkőzésének az eredményeit törlik, az ellenfél 3–0-ra nyer. Az Olimpia FC két pontot fog nyerni ezzel és feljön a táblázat 3. helyére.

Liga 2, 2-es csoport, alapszakasz, 20. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC - CSM Râmnicu Vâlcea 2-1 (1-0). Gólszerzők: Iuhas (14. perc, 56.), illetve Deaconescu (87.).

Olimpia FC: Anca-Trip - Muntean, Mureșan, Micaș, Iuhas, Gavrilescu (Feier 64. perc), Svarczkopf, Rus (Villand 58.), Roghină (Faur 86.), Bujor, Boștină. Vezetőedző: Csik Tibor.

Vâlcea: Popescu A. - Nwabuere, Deaconescu, Pîrvulescu, Stoica (Nicola 21.), Cîrstoiu (Da Silva 58.), Popescu O., Briceag, Geantă, Popa, Nkongue (Crețu 46.). Vezetőedző: Claudiu Niculescu.