9 °C
borús égbolt

Levegőhöz jutott az Olimpia

2016.05.21 - 16:17

A második félidő jó játékával győzött és itthon tartotta a három pontot az FC Olimpia labdarúgócsapata, ezzel — két fordulóval a vége előtt — ismét átvette a vezetést az alsóház táblázatában.

Nagyon fontos pontokat tartott itthon a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata az alsóház szombati mérkőzése után, hiszen a CSM Râmnicu Vâlcea elleni 2–1-es sikerrel ismét csoportelső Mircea Bolba edző legénysége, és az utolsó két forduló meccse előtt az öltözőben is jobb a hangulat.

Szombaton az első félidő játéka nem nyújtott sok látványosságot, néhány helyzetkísérleten és két gólon kívül nem sok feljegyezhető esemény történt a pályán. A 36. percben Bolba meglepetésembere, Faur juttatta vezetéshez az Olimpiát egy közeli fejes góllal (1–0), de a szünet előtti utolsó támadásukból a vendégek kiegyenlítettek, miután Firțulescu használta ki a szatmári védelem tétlenkedését (1–1). Úgy tűnt, hogy a folytatás sem hoz több újdonságot, mígnem a 50. percben Neagoe ébresztette valóságra a szatmáriakat: a Vâlcea csatárra két méterről nem találta el az üres kaput. Azonnal jött a szatmári válasz, de Mărkuș találatát leshelyzet miatt érvénytelenítette a az aradi játékvezető, Mircea Ardelean. Néhány másodperc múlva viszont kiállította a hazaiaktól Samsont, aki egy szabálytalan becsúszásért előbb sárga lapot kapott, de mivel ez volt a második kártyás figyelmeztetése, mehetett korábban az öltözőbe. Ezután a kapuja elé szorult a Vâlcea, a szatmáriak kíméletlenül bombázták Fildan kapuját. Az ellenfél kapusa egy ideig állta a sarat: Buhăescu távoli, lapos lövésénél még a kapufa is besegített neki, Kanaloș mesteri, távoli lövését pedig a vinkliből szedte ki a hálóőr. A 74. percben viszont már nem tehetett semmit: a vâlceai védők nem tudtak felszabadítani a 16-oson belül, Mărkuș pedig közelről vágta a labdát a hálóba (2–1). a hajrában Kanaloș adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de a fiatal csatár egy félpályás lefutás után ziccerből a kapu fölé bombázta a labdát.

Maradt a 2–1-es siker, de ehhez még hozzátartozik, hogy a csapat visszanyerte a közönség szimpátiáját, hiszen a második félidőben az Olimpia játékosainak minden szép megmozdulását megtapsolták. „Köszönjük a szurkolóknak. Ma igazán mellettünk éreztük őket, hajtottak a győzelem felé. Kimondhatatlan öröm, hogy győzelemmel köszönhettük meg a buzdításukat — mondta a találkozó utáni sajtótájékoztatón Bolba. — Igaz, kisebb szerencse is kellett a mai három ponthoz, mert lehet másként alakul a meccs, ha Neagoe nem hagyja ki a második félidő elején az ordító helyzetét. Gratulálok a fiaimnak, hiszen ma remekül játszottak, sokat dolgoztak a pályán és nagyon megérdemelték a győzelmet” — folytatta a szakvezető.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, alsóház, 8. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CSM Râmnicu Vâlcea 2–1 (1–1).

Gólszerzők: Faur 36. perc, Mărkuș 74., illetve Firțulescu 45.

Kiállítva: Samson 55. perc (CSM).

Olimpia: Şuta – Ciul, Heil, Onicaş, Brata – Munteanu (Sălăgeanu, 70. perc), Rus, Lukács (Kanaloș, 46.), Faur, Buhăescu, Mărkuş (Villand, 77.). Vezetőedző: Mircea Bolba.

CSM: Fildan – Samson, Pîrvulescu, I. Stoica, Dumitraşcu, Artean, Firţulescu (Dîlbea, 75. perc), Neagoe, Ştefan, Georgescu (Ludușan, 14.), Stoica (Voinea, 85.). Vezetőedző: Adrian Dulcea.